Wpis z mikrobloga

Mirki może wiecie na czym polega praca w firmie #oriflame #nextlevel to jakis #mlm. Próbuje wyciagnąć od typiary wiadomości aby zaspokoić moją ciekawość jak to wyglada od srodka a ona nie chce mowic tylko probuje sie umowic ze mna na jakies spotkania a mi szkoda czasu na to bo i tak w takie gówno nie wejde a w internetach ukrywają wszystkie informacje :/ #kiciochpyta
  • 44
@cytrynooowaaa: Załóżmy, że ja werbuję ciebie. Wpisowe do piramidy to 1000zł. Przelewasz tę kwotę na konto MLMu (a nie na moje konto, później MLM wyśle mi część tych pieniędzy).

Żeby cała operacja nie wyglądała podejrzanie MLM w zamian za te 1000zł wysyła ci kurierem paczkę np z perfumami, suplementami, chemią gospodarczą itp. Te produkty są bezwartościowe, sprowadzone z Chin za grosze. Ty nie potrzebujesz tych produktów, ale MLM wysyła ci je.
@cytrynooowaaa: To jest sprytne a nie chore.

Płacisz 1000zł za prawo uczestniczenia w piramidzie. Dzięki temu MLM wyśle ci część pieniędzy od osób, które zwerbujesz i które wpłacą 1000zł. Żeby te wpisowe wyglądało jak zakup MLM wyśle wam karton bezwartościowych produktów, których nie potrzebujecie. Organy ścigania nie dopatrzą się przestępstwa, bo transakcja będzie wyglądała jak zwykłe zakupy.
@cytrynooowaaa: Podsumowanie:

1. Twoja otumaniona znajoma dzwoni po rodzinie i przyjaciołach oferując im wspaniały biznes.
2. Pragnie zwerbować ich, bo oni wpłacą pieniądze i część tych pieniędzy trafi do niej.
3. Wpisowe jest zakamuflowane tak, że wygląda jak zakup kosmetyków.
4. otumaniona znajoma nie wyjawi zwerbowanym przez siebie osobom, że nie da się werbować w nieskończoność, że ludzie się skończą, więc "biznes" jest niestabilny. Nie zrobi tego, bo sama nie rozumie,
@renalum: A ludzie w środku tej piramidy też są stratni jak struktura padnie? - Oriflame działa od paru lat i jak widać dalej maja się dobrze bo naganiają dalej do mlm'ów - W moim regionie znalazłem kilka babek co w tym siedzą i niektóre z nich porzuciło etat. Więc jak to jest? - Wiem, że na pewno ci co na dole są to nie zarobią. Ale powiedzmy, że ci co są
@Roksanos: Ponad 99% uczestników danego MLMu jest stratna. Zarabia mniej niż 1% uczestników znajdujących się na szczycie piramidy. A ten szczyt piramidy znajduje się w innym kraju w przypadku zagranicznego MLMu.

W moim regionie znalazłem kilka babek co w tym siedzą i niektóre z nich porzuciło etat


Wrócą do uczciwej roboty jak będą na skraju bankructwa.
.
renalum - @Roksanos: Ponad 99% uczestników danego MLMu jest stratna. Zarabia mniej ni...

źródło: comment_OYNcJZsDNX2Bk5EvaQsTR9HCNfl468Xu.jpg

Pobierz
@cytrynooowaaa: Jest kilka powodów, dla których ofiary MLMów nie orientują się od razu, że coś tu nie gra:

- wszystkie MLMowe oszustwa kierują do uczestników taki kłamliwy komunikat: "daj sobie czas 2 do 4 lat, żeby zbudować dochód pasywny". Czyli ofiary są przygotowywane na to, że z początku będzie cienko, a nawet na minus, ale jest to normalna droga do sukcesu i że po 4 latach będą bogaczami. Połowa ofiar kończy