Wpis z mikrobloga

Co tak krzyczał JKM? W Polsce nie ma smogu czy jakoś tak?
A to cóż to takiego? Mgła?

Nie - to powietrze, jakim oddychają mieszkańcy miejscowości, przez które dziś przejeżdżałem. Między innymi Bielsko (tu i tak było najlepiej), Andrychów, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska (istna masakra! - ludzie chyba resztkami tych mebli z produkcji palą), Rudnik, Myślenice i okolice.

Powiem Wam, ze jak się nic nie zmieni, to wydaje mi się, że bedzie taka fala rakowiny wśród ludzi w najbliższych dziesięcioleciach, że się w pale nie mieści.

Przykra sprawa, bo jeśli nie powstanie jakiś rządowy program walki z tym dziadostwem, nie pomoże się ludziom w zmianie mentalności i sposobie myślenia, nie dofinansuje się przejścia na gaz (zamiast chociażby pompowania kasy w górników), to w tym dramacie wszyscy będziemy trwać.. W naszym kraju auta to tylko cześć problemu, większym jest to w jaki sposób ogrzewa się domy.


#smog #srodowisko #powietrze #bielskobiala #wadowice #andrychow #truestory #ochronasrodowiska #polska #polskiedomy #zalesie #gorzkiezale
chozi - Co tak krzyczał JKM? W Polsce nie ma smogu czy jakoś tak? 
A to cóż to takieg...

źródło: comment_ZeMQ1Qk36FGevzmy0hUoIbrl4WymtTxM.jpg

Pobierz
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chozi: aż tak przesiąknięci smogiem nie jesteśmy żeby go nie czuć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bez problemu idzie wyczuć to w powietrzu, moich kilku sąsiadów bez skrupułów pali śmieciami czy odpadami ze stolarni która jest zaraz obok. Właściciel pozbywa się śmieci a idioci mają opał za darmo. Interwencje policji gówno dają i tak się żyje na tej wsi. Generalnie jest tragedia
  • 0
@DPary: taaaa, bo policja z takich akcji ma gowno nie statystyki. Tragedia, bo normalni ludzie zawsze wiatrem w oczy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@chozi: stary, w tym mieście działała spalarnia odpadów medycznych przy szpitalu wojewódzkim że zdjętymi filtrami i myślisz, że ktoś za to odpowiedział? XD Polska to jest, było i zawsze będzie szambo pod tym względem - tak długo jak społeczeństwo nie ogarnie, że te tępe urzędasy które stoją za tym wszystkim nie są bezkarne. Ale się dziwić. Z racji pracy w międzynarodowym korpo mogę stwierdzić, że ze wszystkich nacji jakie poznałem to
@chozi Przykra sprawa, bo jeśli nie powstanie jakiś rządowy program walki z tym dziadostwem, nie pomoże się ludziom w zmianie mentalności i sposobie myślenia, nie dofinansuje się przejścia na gaz

Jest taki program od października.
Nazywa się "czyste powietrze"
Najbiedniejsi mogą dostać dofinansowanie nawet 90% kosztów inwestycji.
@chozi: Chyba jedyne rozwiazanie to program "edukowac i #!$%@?" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Edukowac, bo wsrod ludzi jest calkiem sporo tych co stwierdzaja ze jak pala to musi cuchnac, i o spalaniu gornym nie slyszeli.
#!$%@?, bo jak przejezdzam przez okoliczna wioche jest takie 100 metrow co jakosc powietrza idzie bardzo ostro w dol, ewidentnie to 1 albo 2 truje. Nie daje sie przetlumaczyc - mandat. Za