Wpis z mikrobloga

Halo, halo. Mirki z Wrocławia.
Jak tam u was miasto?
Zastanawiam się nad magistrem na waszej polibudzie. Podzielicie się opiniami o wydziale chemicznym, mechanicznym i mechaniczno-elektrycznym? ( ͡º ͜ʖ͡º) Jak tam wykładowcy? Jak tam działanie uczelni?
#wroclaw #pwr #studbaza
  • 36
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Ceny najmu pewnie zbliżone do krakowskich. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@stassma: Czemu. xD U mnie zajeb niesamowity też był. Aż normalnie jeśli będę miała dziecko to wyśle je przymusem na polibudę, aby się życia nauczyło. (ʘʘ)
@zieju94: @chudziutki: Sorry! Mea culpa! Po nocach pisałam. () Chodziło o mechaniczno-energetyczny.
@Cesarz_Polski: Nie znoszę
  • Odpowiedz
@Owoc_w_kreplu: jest inżynieria materiałowa na PWr. Nie polecam z całego serca ( ͡° ͜ʖ ͡°). O inżynierii chemicznej się nie wypowiadam, bo nie wiem co tam się odwala.
  • Odpowiedz
@Owoc_w_kreplu: to jest inżynieria materiałowa tylko z nazwy. Widzę, że rozważasz też wydział mechaniczny, więc od razu ostrzegam. Nie będzie tam nic z mechaniki, wytrzymałości itp. Praktycznie czysta chemia, reakcje pisane na kartce, nawet w praktyce nie pozwolą ci nic otrzymać. O kompozytach też niczego się nie dowiesz. No ja żałuję, ale już dokończę tę żenadę.
  • Odpowiedz
@Ogau: Obecnie kończę inżynierię chemiczną która serio ma w sobie wszystko więc... Mi to lata chyba już. []
Z inżynierii chemicznej to mam rozkminę pomiędzy dwoma co są, czy robić IPC czy na projektowanie się nie skusić.
Z inżynierii materiałowej myślałam o metalurgii i korozji metali, ZMF do mnie nie przemawia, a polimery to ewentualnie siłą bym zrobiła.
Mechaniczny biorę pod uwagę, bo mają specjalności
  • Odpowiedz
@Owoc_w_kreplu: no metale to na pewno nie tu. Na specjalizacji jest chyba 7 osób teraz. Szefem specjalizacji jest stary profesor, któremu nic się nie chce i na każdym wykładzie mówi to samo. Raz rzucił nawet, że metale to najsłabsza z tych trzech specjalizacji. No nie wiem czyja to wina xD. Jedynie warto iść na ZMF jak chcesz się dużo uczyć i przy okazji robić coś na uczelni.
  • Odpowiedz
@Owoc_w_kreplu: no tak jak jestem na polimerach i jeszcze mogę zrozumieć, że komuś się podoba, bo lubi chemię i nie chce pracować w przemyśle (bo nie mieliśmy nic przez 4,5 roku co by się przydało), tak tam już wchodzimy na wyższy poziom absurdu. Jak chcesz iść na materiałową to pierwszy semestr masz taki sam na każdej specjalizacji, więc można się zorientować co warto wybrać.
  • Odpowiedz
@Ogau: jestem na 3 semestrze materiałówki (I stopień) dopiero czekam aż pojawią się kierunkowe przedmioty ale póki co nie jest źle, liczę że się to rozkręci trochę bardziej pod względem produkcji materiałów i ich przetwarzania. Czym objawia się wyższy poziom absurdu? Mógłbyś rozwinąć temat bo w sumie nie wiem czy robić magisterkę też tutaj. Jak się boisz zdemaskowania to dawaj na priv he he( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
rozkręci trochę bardziej pod względem produkcji materiałów i ich przetwarzania


@Notsoruthless: Zapomnij xD Chociaż w H6 już naprawili wyciągi i chyba odbywają się zajęcia z polimeryzacji jakoś na 5-6 semestrze. Przetwórstwo jest na 9 semestrze, ale żeby powiedzieć, że to się rozkręca... No nie, słuchasz jak doktor opowiada o wytłaczarkach, wtryskarkach itp. i czasem możesz dotknąć albo wykonać jakiś element na pohitlerowskim sprzęcie, ale więcej nauczy cię dzień na produkcji w
  • Odpowiedz
@Ogau:
Słyszałem że mają być duże zmiany związane z tym kierunkiem typu brak laboratoriów z AI, większy nacisk na mechaniczno-fizyczne przedmioty niż na chemiczne. No ale to tak jakby już mnie nie dotyczy, chyba że zanim dojdę do 7 semestru to zmienią magisterskie jakoś. Dzięki za odpowiedź!
  • Odpowiedz
@Notsoruthless: takie zmiany byłyby dobre, ale Bartkiewicz mówił, że zamykają całkowicie. A co będzie na 100% to nie wiem. Mnie tym bardziej te zmiany nie dotyczą.
  • Odpowiedz