Wpis z mikrobloga

@Analityk: #protip - aparat fotograficzny rejestruje światło, niezależnie od tego czy z odbicia czy z emisji. Jak kogoś interesują detale, to sobie doczyta, a Ty się po prostu przypierdzieliłeś do ciekawego zdjęcia. Jak Ci plusów za mało, to wrzuć to samo u siebie, albo namów ludzi do cofnięcia plusa. Nie dla plusów to tu wrzuciłem, a jako ciekawostkę.

@StaraSzopa skad on akurat 1000 wzial, to ja nie wiem, wiec autora tej informacji pytaj. Z opisu w linku wynika, ze pomiedzy elektrodami umieszczono jeden atom strontu, nie wiem czy dookola byla proznia, czy nie ale chodzilo mi o to, pozostale atomy ktore mogly sie tam znajdowac to raczej nie badany stront.
atom był naswietlany a następnie remitowal to światło


@Hydrargyrum80: widzimy więc światło, które emituje atom a nie atom. Problem jest taki, że fala emitowanego światła ma jakieś 680nm a sam atom 200 pm, więc około 3000 razy mniej.

czyli w tym punkcie który widzimy na zdjęciu zmieściłoby się 1000 razy więcej atomów? (w przekroju)


@StaraSzopa: Dlaczego 1000? Na płasko milion a w objętości tysiąc milionów atomów. Przecież kula ma 3