Wpis z mikrobloga

  • 393
Łoooo Panie kto Panu tak to spartolił. Rozumiem że w latach 90 można było kodować pod dany system ale w 2018 roku ograniczać stronę internetową do 2 popularnych platform? Pomijam to że Linux sam w sobie jest o wiele bardziej bezpieczną platformą i rozumiem gdyby chodziło o jakiś dedykowany software ale stronę internetową? Brawo! Programiści zapewne po bootcampach.

#mbank #linux #programowanie i trochę #humorinformatykow
gugulec - Łoooo Panie kto Panu tak to spartolił. Rozumiem że w latach 90 można było k...

źródło: comment_HG1AlqbCauK4osZtlXqvf56FpZRspHhr.jpg

Pobierz
  • 93
  • Odpowiedz
podpowiem - nikt nie wspiera linuxów. Pracuje z największymi korporacjami w europie i ameryce i nikt nie daje #!$%@? o nic poza windowsem 10 i macami.


@Rabusek: patrz ja podobnie a bimbows jest po to by pocztę sprawdzić bo i tak wszystko sie na uxach robi( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@QBA__: Ale w ogóle co Ty przytaczasz... Wiesz w ogóle co wrzuciłeś? Co ma piernik do wiatraka? Wrzucasz jeden wielki misz-masz danych, w których są pomieszane luki samego systemu jak oprogramowania zewnętrznego, które nie jest dostarczane wraz z systemem... WTF? To trochę tak jakbyś wysrał, że "na Windowsa jest więcej wirusów"... No po prostu geniusz... Tak więc to raz... Po drugie nigdzie nie napisałem, że oprogramowanie open source jest bardziej podatne
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@lemek3 szczególnie UAC w windzie i full admin jako konto na starcie. Każdy system ma swoje wady i zalety ale uwierz że out of the box Linux ma przewagę i nie ma co się sprzeczać. Każdy będzie bronil swego. Temat dotyczy mbanku a nie czy Linux jest bardziej bezpieczny czy nie.
  • Odpowiedz
  • 1
kwalifikuje jako bug w przeglądarce i jest w ogóle poza zainteresowaniem deweloperów i supportu w banku.

@fizyk20 Mylisz się. Jeżeli z powodu błędu w przeglądarce klient banku straci pieniądze, to wszyscy będą wskazywać na winę banku. A tłumaczenia, że to nie oni tylko przeglądarka, tylko spowodują eksplozję hejtu i politowania.
  • Odpowiedz
Mylisz się. Jeżeli z powodu błędu w przeglądarce klient banku straci pieniądze, to wszyscy będą wskazywać na winę banku. A tłumaczenia, że to nie oni tylko przeglądarka, tylko spowodują eksplozję hejtu i politowania.


@rajwyk: A jednak wysyłania kasy mbank najwyraźniej nie blokuje, tylko czat. Hmm...

Nie mówiąc o tym, że jeśli jakiś wirus wykradnie Ci dane dostępowe do konta przez dziurę w przeglądarce, to jednak nadal nikt nie będzie winił banku,
  • Odpowiedz
@gugulec: No ja teraz już tylko odpowiadam na głupie zarzuty @QBA__ Ja sobie zdaje sprawę, że Bimbows ma również wiele wad. Ogólnie bezpieczeństwo systemów to temat rzeka, więc faktycznie nie ma tego co tutaj ciągnąć ^^

Natomiast dalej nie wiem co developerzy od mbanku mieli w głowie, że postanowili zablokować Linuxa ^
^ Zastanawia mnie czy ktoś ma 1 sensowny argument za takim posunięciem.
  • Odpowiedz
@lemek3:

Ale w ogóle co Ty przytaczasz... Wiesz w ogóle co wrzuciłeś? Co ma piernik do wiatraka? Wrzucasz jeden wielki misz-masz danych, w których są pomieszane luki samego systemu jak oprogramowania zewnętrznego, które nie jest dostarczane wraz z systemem...


Dobra zwracam honor - wrzucałem z telefonu sam nie patrząc co, aż usunąłem posta ze wstydu, tak czy inaczej nie zmieniam zdania że Linux, i ogólnie systemy unixowe są bezpieczniejsze od windowsa
  • Odpowiedz
@fizyk20: ja widzę dwie różnice. 1. Łącznik klawiatura-monitor jest bardziej into komputery 2. Na różnych distro strona/chat może inaczej wyglądać.
  • Odpowiedz
@lemek3: Czytam te twoje posty i rzucasz argumentami, które tak naprawdę nie mają ziarenka prawdy, bo są wyciągnięte z kontektu.

Ogólnie dlatego, że "open source community" ma tendencje do "nowości wpierw, bezpieczeństwo później".


Wiesz jak to się nazywa ładnie? Bleeding edge, cytując, tak samo pięknie jak ty to robisz

Bleeding edge technology is a category of technologies so new that they could have a high risk of being unreliable

could have
  • Odpowiedz
@gugulec: a kto cię zmusza do używania tego banku? XD wykopki takie wolnościowe ale mbank nie może sobie robić co mu się podoba bo to przecież prywatna firma. Linux i tak ma problemy z zainstalowaniem choćby drukarki dlatego trzeba na niego pluć.

Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@gugulec: Śmiechnąłbym gdyby wprowadzili jakiś DRM na tym czacie aby "utrudnić" robienie printscreenów konsultantom za kamerą (vide mem "masz mordę jak ziemniaczek")
  • Odpowiedz
samą różnice w ich architekturze.

@QBA__: czyli przez co? Na Windows nie masz izolacji procesów? Windows nie wspiera Virtualization-Based security? Wymień trochę żeby można się było odnieść

@PrzegrywWykopek: No wymieniłeś dwa CVE. I tak myślisz że programiści tworzący system w Linuxach to jakiś inny poziom jest niż w Windowsach? Kod który leci w najnowszych buildach Windowsów często jest kodem legacy z niewielkimi zmianami - jeśli podatność występuje w części legacy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@lemek3: nagroda Darwina się należy. 90% internetu stoi na linux, 95% iot i ty mówisz, że nie jest bezpieczny? 10 lat przeszło jako sysops robię i ilość włamań jakie widziałem na linux (nie z winy użytkownika) w porównaniu do Windows server to ziarnko piachu na pustyni. Tylko to wymaga jakiejś wiedzy a nie tutoriala z howtoforge. Otwarty kod zawsze będzie bezpieczniejszy. Security by obscurity źle się kończy
  • Odpowiedz