Wpis z mikrobloga

1440p/144hz - rozsądne minimum na chwilę obecna. 240hz nie widziałem na żywo ( w sumie nie wiem czy Overwatch potrzebuje aż takiego odświeżania, rozgrywka nie jest aż tak szybka jak np cs) ,natomiast gdybym miał wrócić na 1080p, to bym już chyba wolał przerzucić sie na konsole..
To 4k to ci jeszcze musi karta uciągnąć w tych FPSach

@drzuo: obecna nie da rady polecieć wyżej, jak 120-140 klatek/s przy 1080p. Na 1440p pewnie z 90-100, ale na początku roku zmieniam też kompa i buduję zestaw od podstaw pod OC i RTX2080/70. OW dałem za przykład, nie jest to w żadnym razie ostateczny wyznacznik gier, w jakie będę grał bo głównie jestem RPGowcem. :P
Może po prostu ktoś mógłby
@ReY1990: Jak grasz głównie w gry rpg to moim zdaniem lepiej jest kupić 4K (im wyższa rozdzielczość tym gra wygląda lepiej) bo nowsze gry już będą miały wsparcie 4K a z Hz to wygląda tak że nie każdy jest w stanie dostrzec ta różnicę no i to nie daje jakiejś przewagi czy większej płynności jak już masz 144Hz. sam mam taki monitor i polecam chociaż to jest 3440×1440 a nie 3840×2160
@Sgori: Ale czy nie jest tak, że ceny monitorów 4K ze 144Hz zaczynają się od jakichś 9 tys.? :)
Przecież ja za to kompa z RTX2080 i i9-9900K skleję... :D
@ReY1990: No to już sama przesiadka z 60hz na coś szybszego cie wyrwie z butów :P, prawdą jest to ze po miesiącu korzystania z szybszego odświeżania, potem nawet kursor #!$%@? jak masz normalnie z systemu korzystać na 60hz :P.

wg mnie tak - jeżeli grasz bardziej w multi to opcja 1080/240hz, jeżeli bardziej single to 1440p/144hz (z opcja 4K, ale tu jak wspomniałeś ceny z gsync są chore).
@motorbreath87: @Sgori: Myślę, że wleci faktycznie na początek 2K@165Hz i jak po zmianie kompa będę widział, że dusi mi grafikę to się pomyśli na przestrzeni nadchodzących lat nad jakimś 4K albo 2K@200Hz+ (jak się pojawią) bo technologia całe szczęście tanieje. :)

Dzięks Mireczki!
@ReY1990: Oby ( ͡° ͜ʖ ͡°) - i choć mnie mój 279Q wystarcza - i przez parę lat na pewno u mnie będzie - to konkurencja nigdy nie jest zła, i jeszcze niech AMD pociśnie Intela w przyszłym roku to będzie pięknie ( ͡° ͜ʖ ͡°).