Wpis z mikrobloga

Mirki kiedyś pisałem o herbie dla pana prezyenta po tym jak #mexicano dostał swój. Miałem nie robić i jak to napisał wtedy w komentarzu @GejBozy "Rób to dla siebie, nie dla Konona. A jak ci się nie chce - to nie rób." No i robić nie zamierzałem ale ostatecznie naszła mnie ochota i zrobiłem - dwa. Po co? bo mogłem i mi się chciało. Czy konon to zobaczy? nie wiem, ja nic mu wysyłać nie będę i wisi mi to. Teraz tylko pozostaje kwestia wyboru, który waszym zdaniem herb byłby lepszym herbem rodowym Pana Prezydenta Szlachetnie urodzonego Kononowicza. Wybierzcie w ankiecie.

Herb nr
1. W polu czerwonym, srebrny łeb knura, nad nim gałązka palmowa. W klejnocie nad hełmem w koronie trzy pióra strusie. Labry czerwone podbite srebrem. Dewiza herbowa: Nie będzie niczego

Herb nr
2. Na tarczy dzielonej w słup o polach barwy czerwonej w polu prawym Baranek Boży srebrny ze złotym nimbem, z czerwonym krzyżem wewnątrz, krwawiący do kielicha złotego, podtrzymujący nogą przednią chorągiew srebrną z czerwonym krzyżem osadzoną na drzewcu złotym zwieńczonym takimż krzyżem. W polu lewym srebrny łeb knura, nad nim gałązka palmowa. W klejnocie nad hełmem w koronie trzy pióra strusie. Labry czerwone podbite srebrem. Dewiza herbowa: Nie będzie niczego

#kononowicz #suchodolski #mexicano #heraldyka #warmia #rod #herbrodowy #kingragnar #rysujzwykopem
KingRagnar - Mirki kiedyś pisałem o herbie dla pana prezyenta po tym jak #mexicano do...

źródło: comment_TGMRbSWlwd5TIiU214ahlLfqh7OZjsZu.jpg

Pobierz

Który herb, powinien zostać herbem rodowym Kska Kononowicza

  • 1 61.9% (91)
  • 2 38.1% (56)

Oddanych głosów: 147

  • 20
@KingRagnar:
2, bo Konon jest męczennikiem bożym, a co symbolizuje krwawiący baranek? No właśnie.

Któryś za nas cierpiał rany,
Kononowicz, zmiłuj się nad nami.

Fajnie, że wiedziałeś, dla kogo to robisz. I fajnie, że mimo tego wszystkiego to zrobiłeś, bo fajny ten herb jest. I ty jesteś fajny. Ta osoba wie o kogo chodzi.
@KingRagnar: piękna robota. Herb zawiśnie w domku drewnianym pod warunkiem że przyjdzie w formie plakatu z dodanym listem od kuzynki Piłsudskiej, że to niby herb rodzinny, i żeby znał swojekorzenie i je pielęgnował.
  • 2
@boboli90210 Oba mówią o męczeństwie...

@KnurChoroszczanski no niestety nie można zmieniać głosów w ankietach. Glosowanie trwa dzisiaj do 20:00

@JateHews ta i pumbe z króla lwa...

@adam_stk chciałem jednak nie jest możliwe przetłumaczenie tego 1:1 na łacine. A wersje które możnaby uznać ze wyrażają te myśl po łacinie, jednak ostatecznie nie przekonały mnie na tyle żeby je umieścić. Brzytwa_Ockhama tłumaczył mi że można napisać Erit Nihil i odejść od zasady w języku