Wpis z mikrobloga

Witam, nie orientujecie się może jak to jest z przyjmowaniem na studia niestacjonarne kierunek Informatyka, na politechnice łódzkiej? Obiły mnie słuchy, że na "zaoczne" łatwiej się dostać, jeśli zdaję na maturze Matematyke i Angielski rozszerzony, to jest szansa, że mnie tam przyjmią mimo tego, że punktowanymi są inne przedmioty?
Mój kolega poszedł na fizjoterapie (zaoczne) i mówił, że tam kompletnie nie patrzyli na wynik matur, tylko zobaczyli czy pozytywny i tyle, czy w przypadku politechniki łodzkiej i informatyki (zaocznej), jest szansa, ze mnie tam przyjmią mimo tego, że na maturze nie zdaje ani fizyki, ani informatyki ani chemii...

#studia #studbaza #politechnikalodzka #informatyka #programowanie
  • 10
@Yakooo: Na niestacjonarne to Cię przyjmą jak masz trochę ponad 200 punktów mam na myśli wydział EEiA.
Liczą punkty z matematyki podstawowej lub rozszerzonej, angielskiego podstawa lub rozszerzenie (lub oznacza, że tam gdzie więcej punktów dostaniesz) i jeszcze jeden przedmiot inf/fiz/chemia/bio. No wszystko na ich stronie masz opisane, bardzo przejrzyste to jest.
Ja zdawałem matmę rozszerzona i informatykę i się dostałem. Kolega w sumie zdawał informatykę i angielski i też to
Właśnie wybrałem do matury matmę i angielski... Myślę że podstawe będę miał na 65% wszędzie, w mojej szkole jest mega słaba nauka i olewanie informatyki przez co do niej nie przystępuje.A jakoś wcześniej nie myślałem żeby się do niej przyłożyć. Chce skupić się na razie na tym co mam żeby rozszerzona matmę zdać bo matematykę trochę odpuściłem przez całe technikum. W wakacje po maturach chciałem się przyłożyć do samodzielnej nauki programowania i
@Yakooo: na zaoczne łatwo się dostać, szczególnie gdy ma się rozszerzenia typu matma, fizyka itp. Gorzej wygląda kwestia z utrzymaniem się, jest kilka przedmiotów które mają na celu przerzedzić grupę. No i tak jak wyżej, warto sobie przejrzeć jakiś kurs c, aczkolwiek ja przed studiami nic nie programomowałem i dałem radę ogarnąć w czasie studiów.
@Yakooo: Ja się uczyłem na dobrą sprawę od stycznia, aż do matury i podstawę z matmy na 94% ogarnąłem rozszerzenie na 44%. To idzie ogarnąć w krótkim czasie, tylko trzeba się uczyć regularnie. Jak chcesz iść zaocznie to nawet nie ma co się martwić, bo Cię przyjmą, ale jak chcesz iść na dzienne to musisz wyciągnąć gdzieś tak te 45% z rozszerzenia matmy i 80% z angielskiego.
@Yakooo kilka lat już minęło, ale wydaje mi się, że mówił podstawowa ;-) tak, nie przyjeżdżał. Jak zobaczył, że pół soboty to matematyka w różnej postaci to stwierdził, że to nie dla niego ;-)