Wpis z mikrobloga

Gram sobie Venecją, kraj się rozrasta, teraz 29 prowincji i trzeba w coś to powoli przekształcić, bo będzie problem z rebublic tradiction.
I tu mam problem wyboru cisnąć w utworzenie Grecji czy Włoch?
Na sojuszu Polska, Francja i Papież.

1 Jeśli Grecja to muszę zajumać jeszcze 3 prowincje ot Ottomanów, jedną wojnę z nimi wygrałem po tym jak była ogłoszona krucjata z pomocą 3 sojuszników, z tym że papież teraz ogłosił krucjate na Maroko i sojusznicy za bardzo nie garną się do wojny z Kebebem+ ten ma teraz sojusz z Moskalami. No i najtrudniejsze będzie zrobienie primary culture Greckiej, konwertuje Albanie, ale wciąż greki mało, muszę pousuwać stany na prowincjach nie-greckich i potem po zmianie kultury ponownie robić teritoriar core lub dać trochę vasalom.
I ważne, czy po stworzeniu Grecji religia mi się zmieni na prawosławie? I czy po zmianie wszystkie prowincje będę musiał konwertować na prawosławie? Bo wszystkie prowincje konwertuje na katolicyzm.

2. Jeśli Italia to czeka mnie wojna z Papacy i co najgorsze z Francją, bo ma go na sojuszu. Reformacja jak na razie trzyma się ode mnie z daleka, więc zostanę przy katolicyzmie i chciałbym mieć dobre relacje z Papacy.

Jak mirki myślicie, która droga lepsza, bo skłaniam się ku Grecji, czym może macie inne pomysły?

#eu4
Powstaniec - Gram sobie Venecją, kraj się rozrasta, teraz 29 prowincji i trzeba w coś...

źródło: comment_4ij6HV9nxxFWWN2jhnPkL9IlgBhOFB4F.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Powstaniec: Pewnie że Włochy.
1. Wstyd być Grecją,
2. Grecją będziesz skazany na wojny z kebabem
3. Włochy z tego co pamiętam mają jakieś bonusy do obniżania kosztów corowania, co długoterminowo jest bardzo pomocne.
  • Odpowiedz
@chwed: Idee mają porównywalne, włochy 25% do core creation, Grecja 10% do core creation. Ale do tego wziąłem Influence i Administrative idea z adm mam 25% core creation
  • Odpowiedz
@ppiasq: No w sumie tak, tylko tego papieża nie ruszę z Francją. Ni ma kogo znaleźć do pomocy. Francja sojusz z Kastylią i Szkocją, która zjada Anglie, Austria na rywalu(jednostronnym), zostaje Polska, która przegrała z Austrią wojnę o sukcesje Czeską i straciła PU z Litwą. Jedyna okazja to czekanie na wojnę religijną i może poukadanie się z Austrią, którą najpierw i tak będę musiał wykopać z Ferrary, bo się wchrzanili do
  • Odpowiedz