Wpis z mikrobloga

Mam kolege który prowadzi lombard i ma zawsze bekę z ludzi którzy przynoszą te świecidełka z aparatów/kruków.... za pierścionki które ludzie płacili po 2k dostają 200zl bo SERIO to jest tyle warte, złota tam raptem 1,5g (cena 585 w skupie to około 75zł/g), a za te tyci blyranciki jubiler płaci w hurtowni 2-5zł/sztuka, dymają ludzi strasznie w tych galeriach.


@PanMihau: Amen, też pracuję w lombardzie i mogę potwierdzić wszystko, co tu
  • Odpowiedz
@catch: dosyć dużo u różnych złotników interesowałam się tematem jak pomagałam bratu kupić pierścionek zaręczynowy. I jest dokładnie tak jak napisałam. Im wyższa próba a najwyższa do 999 tym złoto bardziej miękkie i podatne na zarysowania
  • Odpowiedz
@catch: może i upraszczali, chociaż ja raczej dociekliwa jestem:)

A co do tych lombardów to ciekawe że skupujecie pierścionki po 200 zł od klientów. Nie widziałam jeszcze w żadnym lombardzie złotego pierścionka z diamentem min. 0,23 ct w złocie 585 za tyle, raczej Ok 1500 zł, to jak to jest? Od klienta odkupujecie za 200 a sprzedajecie o wiele drożej?
  • Odpowiedz
@lady_katarina: mam ją w znajomych na fejsbuku, tam też to wrzuciła xD (chodziłyśmy do tej samej szkoły), z tego co pamiętam to na święta Bożego Narodzenia też dostała biżuterie i wrzucała identyczne zdjęcia.
  • Odpowiedz
@lady_katarina: dobrze widzę P1-P2? To jest "czystość" na poziomie piasku dla chomika xD

A sam certyfikat jest niezbędny, jak dajesz do czyszczenia albo renowacji. Zawsze to dostaniesz.
  • Odpowiedz
@kongresowka: Ja za tyle nie sprzedaję, ale nie mogę ręczyć za inne lombardy. Zwykła cena za 585 w sprzedaży to około 120zł, a nawet często mamy promocje i idzie za 100/g, a nawet i 90/g.
A o tym złocie to sobie pomyśl jak o ciastku ( ) może być albo miękkie, albo kruche - to drugie jest bardziej twarde, ale łatwiej się rozpada na kawałki. Złoto
  • Odpowiedz