Wpis z mikrobloga

Mirki, co lepsze do #programowanie?
MBA 2k18 vs MBP 2k17, oba w najbardziej budżetowej specyfikacji.
#!$%@?ł mi się #thinkpad, i zastanawiam się nad przesiadką na #apple, jednak jestem #!$%@? biedakiem, a używany sprzęt to loteria, nie mówcie że nie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Laptopa używam w łóżku i w kawiarniach, ostatnio około 80% czasu na laptopie to programowanie, bo do konsumpcji treści mam #ipad. Chciałbym żeby wytrzymał ze mną około 3 lata. Jeśli już chcecie polecać inny #laptopy to niech chociaż wszystko na nim działa pod #linux XD

#kupujzwykopem #zakupy #elektronika #informatyka #programista15k
  • 44
@gazowany_smalec: Jak inny to thinkpad x1c6 ( ͡° ͜ʖ ͡°) działa perfekcyjnie z linuskiem

a jak chcesz appla to jednak polecam starszy model, retina 2015. Ma magsafe, normalne porty usb, 2x thunderbolt2, hdmi, slot na SD i w miarę tanio już dostaniesz.
nadal nie dorobili sie porzadnego zarzadzania oknami


@gazowany_smalec: popieram @VasiliTecz89 te okna mnie #!$%@?ą jak mało co. Poza tym wbrew pozorom ten system nie jest tak dopracowany jak głoszą legendy. Praca na kilku monitorach zewnętrznych też ukazuje wiele rzeczy które są #!$%@?, lub po prostu braki w stosunku nawet do linuksa, o windowsie nie wspominając.

Z drugiej strony zalety MBP, jak np. fajny touchpad, już zostały skopiowane przez innych producentów.

Sam
Z drugiej strony zalety MBP, jak np. fajny touchpad, już zostały skopiowane przez innych producentów.


@zakopiak: które? Touchpad to jedyny plus maków, nie spotkałem jeszcze innego równie dobrze działającego i o ile porzuciłem maki ze względu na ich totalnie skopany system (wspomniana obsługa okien gorsza niż w Win98, WTF) o tyle touchpad chętnie bym sobie zostawił.
to sie czuje jakbym sie cofnal do roku 1999


@VasiliTecz89: Co konkretnie Cię odrzuca?

Gnome jest OK jak na Linuxa (gdzie spodziewasz się, że nic nie będzie działać), ale tak patrząc chłodnym okiem to jest #!$%@?. Ilość bugów (jak np. niedziałający tray, "bo tak") jest w nim jak w każdym sofcie open source.

Jestem ciekawy jaką opinię masz na temat Windowsa, skoro MacOS to dla Ciebie 1999 ;D.

Nigdy nie korzystałem
Praca na kilku monitorach zewnętrznych też ukazuje wiele rzeczy które są #!$%@?, lub po prostu braki w stosunku nawet do linuksa, o windowsie nie wspominając.


@zakopiak: Jakie to są rzeczy? Pracuję na 3 monitorach, wszystko działa out of the box, mam nawet wiele profilów kolorów na każdy monitor. Gdzie na Linuxie to zawsze był koszmar.
@xetrov: Mam tu na myśli rzeczy, którymi maki wyróżniały się w czasach swojej świetności już sporo lat temu, ale na ich właśnie podstawie powstało postrzeganie tej marki jaki dobrej.
Oprócz touchpada,
- aluminiowa obudowa (teraz standard u prawie wszystkich),
- cały fajny design (jak na tamte czasy, teraz juz zostali troche w tyle),
- relatywnie (w stosunku do ówczesnych linuksów) dobry, stabilny UI
- ogólna stabilność - teraz coraz gorzej z