Wpis z mikrobloga

Administracjo wykopu, przemyślcie jeszcze sprawę zmian. Moim zdaniem niektóre z proponowanych zmian w serwisie mogą być gwoździem do jego trumny. Dlaczego z takich serwisów jak Facebook czy Gmail odchodzą masowo ludzie? Między innymi przez wprowadzenie podobnych zmian, chodzi mi głównie o podawanie numeru telefonu przy rejestracji. Nie widzę tego po prostu. Jest spora część osób, która się nie dostosuje i odejdzie z serwisu i spora część osób, która wykupi jakieś pre-paidy zarejestrowane "na żula". I wcale nie będą to ludzie, którzy wrzucali pedofilię na nocnej czy trolle tylko osoby, które dbają o swoją prywatność. Pierwsze tagi, które mi przychodzą do głowy to #security #hacking #bezpieczenstwo #prywatnosc #tor #darknet - czyli branża IT, a raczej jej odłam który bardzo ściśle podchodzi do spraw bezpieczeństwa, ale też #narkotykizawszespoko gdzie przecież nie odbywa się handel narkotykami a zwykłe rozmowy o nich. A prawo wolności wypowiedzi to przecież jedno z najważniejszych praw człowieka. Dalej, wydaje mi się że odejdzie też jakiś % użytkowników aktywnych w tagach, że tak napiszę, światopoglądowych czy politycznych.
Zastanówcie się, zastanów się @m__b czy to są idee którym przyświecać miał wykop.pl w swoich założeniach.

Żeby nie było - popieram ograniczenia dla zielonek, popieram blokadę TOR-a (chociaż to i tak kontrowersyjny krok, no ale powiedzmy, że ma sens bo nie żyjemy w Chinach). Ale rejestracja konta potwierdzona SMS-em to strzał w stopę.

Przypominam, że to jest wykop, mamy tutaj przekrój całego społeczeństwa, ale jednak duży procent stanowią tutaj osoby, dla których te zmiany, które chcecie wprowadzić, będą nie do zaakceptowania. A przecież by poradzić sobie z tą #afera która ostatnio była, w sensie z pedo materiałami na nocnej, wystarczyło wprowadzić restrykcje zielonkom i zablokować TOR.

#administracja #wykop

Czy mimo wszystko popierasz wszystkie proponowane zmiany w serwisie?

  • Tak, popieram 18.9% (24)
  • Nie popieram 48.0% (61)
  • Popieram częściowo 33.1% (42)

Oddanych głosów: 127

  • 11
Dlaczego w takim razie nowi mają być gorsi? Nie rozumiem tego kroku.


@FEED_YOUR_HEAD: Cała afera zaczęła się przecież od wrzucania nielegalnych treści przez masowo zakładane multikonta. Ogólnie to mam wrażenie, że ostatecznym powodem do wprowadzenia tej weryfikacji jest przeciążenie moderatorów, co jest kosztowne i ostatecznie przekłada się na skuteczność.
ej sorry, chcemy mieć czysty wykop bez #!$%@? anonimowych zielonek? tak podam swój numer #!$%@? to. Zielonki też mają podać I będą tylko autentyczni userzy. a anonimowi i tak będą do tego co są. TAK WPROWADZIĆ
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FEED_YOUR_HEAD: te numery telefonu to ŻADNE zabezpieczenie. Na necie jest wiele stronek darmowych, na których można odbierać SMS'y. Sprawdzałem i te mniej znane działają bez problemu na Gmailu i Facebooku.