Wpis z mikrobloga

Akcja toczy się w #pociagu, trasa Kraków-Rzeszów, teraz.

Lubię podróżować polskimi pociągami, serio. Jednak dzisiejsza podróż jest szczególnie wyjątkowa. Nie chodzi o obsługę #pkp intercity, ta dzisiaj jak zwykle jest całkiem miła. Chodzi o pasażerów wagonu przedziałowego.

Mam 25 lat, wykształcenie wyższe, pracuje, trochę w życiu przeżyłam, ale dalej uważam, że do SPECJALISTY od życia jeszcze brakuje mi dobre, kolejne 25 lat. Na przeciwko siedzi mój chłopak. Nie oddzywamy się do siebie całą podróż, ale nasze spojrzenia mówią to samo.

Siedzi z nami 2 młodych, napewno młodszych od nas chłopaków, z rozmowy wnioskuję między 20-23 lata.

'Stary dawno to były czasy' 'Swoje to się już w życiu wypiło, ja to już nie mogę patrzeć na wódkę' 'ale te drogi to teraz lepsze, dawniej to się stało tyle na tej starej czwórce na światłach, teraz to autostrada wsiadam do auta, godzina i pół i jestem' 'stary daj spokój, z melanżu poszedłem do kościoła, wchodzę i ksiądz mi mówi żebym czytał czytanie, a ja mówię że lekko cykniety jestem, stary nie pamiętam czytania, ale mówili mi wszyscy, że dobrze było' 'a daj spokój, ja to nie mógłbym w tym Krakowie mieszkać, chłopie wczoraj przyjechałem i już zmęczony jestem' 'a Ty masz dziewczyne? O zazdroszczę, ja to już czuję się mentalnie gotowy na żonę i dziecko' 'Gościu, ja to teraz tak przeklinam, ja piernicze, ale w wojsku się nauczyłem bo tam to każdy tak' 'a pamiętasz te czasy? Słynna TURBOKOLA?' 'ale niektorzy ludzie to są takimi parapetami' 'stary to, stary tamto' 'chłopie gdzie studiuje twoja dziewczyna, na UJ?! O to napewno ma dużo nauki he he' 'chłopie jak coś to ci tam zostawiłem te 20 zł na mieszkaniu żebyś miał na batonika' 'wrocilbym się do liceum, stary to były czasy, złoty wiek'

Mojemu chłopakowi podróż umila wykop i wyłączył się ze słuchania.

Ja zapytam zaraz chłopaków JAK ŻYĆ, bo czuję, że to właśnie ich rady mogłabym zapisać w notesie i poprosić o podpis. Na pamiątkę.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich podróżujących.

#pkp #bekazpodludzi #przemyslenia