Wpis z mikrobloga

Ktoś leczył zęby w #uk? Na 99% potrzebuje leczenia kanałowego i zastanawiam się jakich kosztów się tu spodziewać i czy w ogóle w miarę tu te zęby robią. W internatach czytałem, ze niby na NHS płaci się jakieś 80f od kanału, ale w sumie każda strona nosi co innego.
  • 14
@johnmorra: No tak chyba muszę zrobić, bo w Polsce mam mojego dentystę zaufanego, tylko trochę mi nie pasuje bo wczoraj zacząłem nowa robotę :D muszę się jakoś dogadać chyba o piątek niepłatny w przyszłym tygodniu i uskutecznić turystykę zdrowotna na 3 dni
@Patri295 przekalkuluj sobie koszta. Bo nie platny urlop to juz troche cie wyjdzie. Zobacz ile prywatnie sie placi u ciebie. Tylko polecam szukac gdzies z doktorami z uk a nie jakichs Grekow bo u mnie jest ich pelno i z każdym co rozmawia to sie na nich #!$%@? ;)
@Patri295: na NHS płacisz tylko 59 funtów teoretycznie i robią wszystko, ale np w Londynie znalezienie dentysty na NHS to jak znalezienie złotego runa. jeżeli mieszkasz gdzieś w mniejszym mieście to powinno być możliwe
zastanawiam się jakich kosztów się tu spodziewać i czy w ogóle w miarę tu te zęby robią.


@Patri295: ci, którzy robią tu w miarę są naprawdę drodzy.
Mnie polecono gabinet, który zajmuje się tylko i wyłącznie leczeniem kanałowym, zwłaszcza naprawianiem tego, co inny dentysta spieprzył :-)
Fakt, zapłaciłam miliony monet.
@Patri295: Leczyłem tutaj na NHS i wyszło około 90 funtów. Generalnie lipa bo montują ci na NHS amalgamat i nie możesz dopłacić do białej plomby. No i ekstra to to kanałowe było do poprawki bo kanały niedokładnie wyczyszczone... Więc w Polsce pod mikroskopem polecam jednak.
**Prywatnie w UK za 2 kanałowy ząb krzykneli mi 365 funtów - dwie wizyty i pod mikroskopem
@Patri295: to teraz uwaga, znajomy przetestował dwa razy - dzwonisz po 18tej na emergency, że masz taką sytuacje i ból, jedziesz do szpitala, robią za £20 z hakiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)