Wpis z mikrobloga

Tak sie zastanawiam - a gdyby kazdemu czlowiekowi zaraz po urodzeniu zamontowac w organizmie nadajnik gps? rozwiazalo by to duzo problemow. latwo by bylo udowodnic obecnosc w miejscu popelnienia przestepstwa, lokalizacje porwanych czy zaginionych ludzi itd. Jakie sa minusy takiego rozwiazania, zakladajac ze dostep do danych lokalizacyjnych mialaby tylko policja i jakies tam inne podobne sluzby? Uczciwy czlowiek nie ma nic do ukrycia
#rozkminy #nawigacja #gps #inwigilacja #przemyslenia #przyszlosc
  • 27
no ale w jaki sposob mogloby to zostac wykorzystane przeciwko nam? nam - w domysle uczciwym obywatelom


@MangoZjem: Wystarczy, że zmieni się definicja uczciwości ;) Podstaw sobie taki system np. w czasy komunizmu, i sprawdź, co władza mogłaby z tym zrobić.
@KomosaBiala: no dlatego pytam ;p jestem milenialsem wiec nie wiem z wlasnego doswiadczenia jak wygladalo zycie w tamtych czasach. nie chce sie upierac przy swojej racji tylko zasiegnac opinii madrzejszych :)
@MangoZjem: Roman Kluska- mega uczciwy człowiek, skrajnie etyczny w postępowaniu, a państwo go zniszczyło.

Nie ma instytucji która by stała za większą liczbą morderstw i ludzkich tragedii niż państwo, a Ty chcesz im dać władze w zasadzie absolutną? Serio?
Żadne państwo nie ma białych rękawicze, żadne.

Poza tym prawo do prywatności to jedno z podstawowych naturalnych praw człowieka. Chciałabyś być cały czas praktycznie w domu wielkiego brata?
@dziku90: ok to sa jakies argumenty :-) no ale takie akcje robiliby ci "bardziej kreatywni" przestepcy ktorzy i tak dobrze wiedza teraz jak kogos wrobic i jak kogos okrasc. ale mysle, ze zmniejszyla by sie ilosc "drobnych przestepstw"

Poza tym prawo do prywatności to jedno z podstawowych naturalnych praw człowieka. Chciałabyś być cały czas praktycznie w domu wielkiego brata?


@ImInLoveWithTheCoco: jesli polegaloby to tylko na tym, ze znaja moja lokalizacje
myślę że skoro już jest przestępcą to był poszukiwany przed uszkodzeniem nadajnika ;)


@Greensy: nikt by go nie szukal bo w kazdej chwili wiedzieliby gdzie jest :-) nie ma potrzeby takich szukac tylko jedziesz i masz delikwenta
@MangoZjem: na podstawie Twojej lokalizacji wiedzieliby wszystko- o Twoich potrzebach fizjologicznych, kochankach, przyzwyczajeniach, trybie dnia, może nawet o stanie Twojej psychiki i o osobach na których Ci zależy.
Pozdro.
no dlatego pytam ;p jestem milenialsem wiec nie wiem z wlasnego doswiadczenia jak wygladalo zycie w tamtych czasach. nie chce sie upierac przy swojej racji tylko zasiegnac opinii madrzejszych :)


@MangoZjem: No to np. wyobraź sobie, że bierzesz udział w demonstracji przeciwko działaniom rządu. Rząd sprawdza sobie, że na niej byłeś, i znajduje na ciebie jakiś paragraf. Tak samo każde spotkanie z przeciwnikami rządu stawiałoby cię w niekorzystnym świetle. Ba, nawet
No to np. wyobraź sobie, że bierzesz udział w demonstracji przeciwko działaniom rządu. Rząd sprawdza sobie, że na niej byłeś, i znajduje na ciebie jakiś paragraf.


@KomosaBiala: i co, jak 10k ludzi pojdzie na demonstracje to znajda paragraf i zamkna 10k obywateli? przeciez takie zachowania doprowadzilyby do wojny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MangoZjem:

10k ludzi pojdzie na demonstracje to znajda paragraf i zamkna 10k obywateli? przeciez takie zachowania doprowadzilyby do wojny

Do jakiej wojny skoro każdy potencjalny buntownik zostać ściągnięty przez uzbrojonego drona? Skoro już znają jego pozycje...
@MangoZjem: naiwna trochę jesteś mirabelko, zrozum że przestępcy potrafiliby zneutralizowac tego chipa, a jedynie prawilni obywatele by na tym cierpieli.
To tak jak z delegalizacją broni, prawilni obywatele jej nie kupią, ale przestępcy zawsze znajdą jakiś sposób...