Wpis z mikrobloga

Jestem na etapie budowy i mam kilka Smart pytań:) Plan jest na centralkę RBpi, hass.io+ zstick i pewnie jeszcze RF bridge. W puszkach shelly1, dobrego trochę zabawek aqara
1. Szukam sensownego rozwiązania sterowania żaluzjami fasadowymi- chce mieć zwykle przyciski na ścianie plus opcje zdalnego zamykania/otwierania. Jak to najsensowniej ogarnąć? Można całość na somfy ale drogi, fibaro też bezsensownie drogie. Miło jakbym wiedział czy są zamknięte czy otwarte.
2. Czy smarty puszczacie na tym samym wifi co komputery czy osobna się zupełnie?
3. Jaka centralkę alarmowa polecacie? Chcialbym prosto moc zaciągać stan czujek alarmu jako inputy do HA. Dodatkowo miło jeśli alarm będzie współpracować z vidofonem(ropam tak ma, forward rozmowy na telefon plus fotka na maila).

#smarthome
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kuflik: 1. Shelly2? Zalezy jaki masz silnik i czy zaluzje moge sie zaciac.
2. Ja mam na tej samej sieci.

Im mniej smart tym lepiej. Weź pod uwage zeby to bylo niezawodne. Czyli jak padnie centralka to zeby wszystko co potrzebne dzialalo na manualu.
jaka zaletą na RBpi?


@kuflik: najważniejsza: 4GB ramu, dodatkowo możesz dokupić moduł pamięci eMMC 16, 32 lub 64 GB.
Na początku malinka Ci wystarczy, ale z czasem jak zaczniesz wymyślać kolejne funkcjonalności to okaże się, że malinka od nadmiaru pracy będzie rozgrzana do czerwoności. Ja tak miałem i ostatecznie przeszedłem na rock64.
@kuflik: ja mam przy roletach silniki Mobilus ERS. Za ~400zł mozna kupic do nich bramke COSMO | GTW. Planuje kiedys ja dokupić, narazie uzywam pilota na którym mozna programować zachowanie rolet. Jest komunikacja dwukierunkowa. Pilot jest dość prymitywny i brakuje mi paru rzeczy np obecnie moge ustawić tylko zamkniecie/otwarcie a nie mozna ustawić pozycji komfort czyli takiej posredniej z harmonogramu/zegaru atronomicznego.