Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Piszę do Was w sprawie feedbacku, bo mam zamiar otworzyć działalność (a mówią, że zawsze warto sprawdzić wcześniej rynek) polegającą na wywozie śmieci/odpadów/mebli/sprzętu AGD i RTV z mieszkań, domów, piwnic czy garaży w #szczecin i okolicach. O ile w Polsce takie firmy istnieją i sobie nieźle radzą (wnioskuję z tego, że nadal istnieją) o tyle w naszym mieście takimi rzeczami zajmują się jedynie bagażówki (niechętnie), Bogdan z Januszem odbierający sprawny sprzęt za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°) ewentualnie służby komunalne zgodnie ze swoim harmonogramem.

Jako, że jestem w miarę młodym gościem, mam zamiar wykorzystać potencjał technologii (brzmi trochę pompatycznie) i chcę ten proces pozbywania się gratów maksymalnie uprościć - ma to polegać na tym, że robisz zdjęcie rzeczy (albo opis, jeśli nie masz takiej możliwości), których mas zamiar się pozbyć korzystając z aplikacji lub strony internetowej, wysyłasz je do nas, po chwili otrzymujesz wycenę i możesz umówić się na pasujący ci termin odbioru.

Oczywiście mam zamiar współpracować z punktami recyklingu i organizacjami charytatywnymi, żeby jak najmniej rzeczy poszło na przemiał. Nie jestem eko-świrem, ale jednak uważam że powinniśmy zdecydowanie lepiej dbać o nasz dom, choćby ze względu na przyszłe pokolenia :)

Więc pytanie do Was w formie ankiety - czy taki biznes ma sens i czy korzystalibyście z takich usług? Oczywiście z góry dziękuję za każdą opinię w formie pisemnej.

Jeżeli wszystko się powiedzie, głosujące mirki ze #szczecin (obie opcje) mogą liczyć na rabat, jeżeli będą w potrzebie kiedyś w przyszłości :)

#pracbaza #biznes #firma #kiciochpyta

PS Nick nie jest nazwą firmy jakby co ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak oceniasz szanse na sukces takiej działalności?

  • Dobry pomysł. Działaj, Mireczku :) 66.2% (47)
  • Lipa. Nie uda ci się z tego wyżyć. 33.8% (24)

Oddanych głosów: 71

  • 23
@Wychwalany: W domku jednorodzinnym musisz wypożyczyć kontener i płacisz bez względu na ilość załadunku. Na osiedlach kontenery są podstawiane przez spółdzielnie/wspólnoty, ale opróżniane są rzadko i nie każdy ma możliwość i chęć wyniesienia tam kanapy/narożnika/foteli itd.
@Wychwalany: Generalnie robiąc wstępne rozeznanie, trafiłem na firmy takie jak Smiecio.pl i Meblojad.pl które działają właśnie w tej branży - Trójmiasto i Warszawa, więc skoro tam się to opłaca, to musi to działać również gdzie indziej :)

Generalnie ludzie robią się coraz wygodniejsi, wiem to po sobie bo nieraz wolę zapłacić za sprzątanie samochodu niż zrobić to samemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zorannio: Jest tak, w Szczecinie dwa razy w miesiącu. Ale wątpię żeby każdy czekał na zakup nowej kanapy do terminu w którym wywiozą mu starą. Nie mówiąc już o opróżnianiu kupionego/odziedziczonego mieszkania/piwnicy/garażu :)
więc skoro tam się to opłaca, to musi to działać również gdzie indziej


@MafiaSmieciowa: ja tylko wymieniam zagrożenia jakie widzę, powodzenia w biznesie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
co do elektrośmieci to może sa jakieś umowy dla takich firm z organizacjami odzysku elektrośmieci - oni maja zakontraktowane ile smieci musza zebrac, wiec moze ktos im w tym pomaga
@MafiaSmieciowa pewnie ze mną sens, tylko zależy od ceny, musisz sobie wyliczyć stawki jakie musisz mieć żeby zarobić i porównaj to okiem typowego Janusza, czy my się opłaca dzwonić do ciebie, czy może lepiej mu dać 100 bezrobotnemu sąsiadowi za pomoc przy taganiu i druga stówe szwagrowi z busem, żeby podjechać do ekoportu, bo jak wyjedziesz z kosmiczna stawka, to nikogo nie przekona wygoda i profesjonalizm, jak można trochę pokombinowac i zaoszczędzic