Wpis z mikrobloga

Mirki, czy ze mną coś jest nie tak, czy z tym krajem, a może z wykopem tylko? Co i rusz widzę pytania "Iść na L4 czy robić do końca?", albo rady "Olej to, idź na L4", czy inne "Jesteś na wypowiedzeniu, to bierz L4 do końca".
No jak? Ma iść zdrowy człowiek do lekarza i powiedzieć, że chcę miesiąc wolnego w robocie?
Czy 90% wykopowiczów smaruje rękę, albo ma lekarza w rodzinie, a jednocześnie nie ma RIGCZu? No bo nie ogarniam tej powszechnej "rady - "weź L4" kierowanej do normalnego, zdrowego człowieka. O co kaman?

#praca #pracbaza #januszebiznesu #l4
  • 9
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zorannio:
Niekiedy jest to konieczność
Mój poprzedni pracodawca za nic nie chciał mnie puścić do nowej pracy i 3 miesiące wypowiedzenia.
W tym czasie nie płacił żadnej premii, więc niejako zmuszony byłem iść do lekarza¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@ameliniowyguzik: Ale w takiej sytuacji to on tylko chciał wyegzekwować umowę którą podpisałeś...
Ty zaś sobie w trakcie jej trwania znalazłeś nową robotę i olałeś okres wypowiedzenia w starej, pomijając fakt, że będąc na L4 i tak nie możesz podjąć pracy w nowym miejscu, a zatem taka "konieczność" jakoś do mnie nie przemawia ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Zorannio:
Chciałem odejść natychmiast, ale się nie zgodził
Rozumiem i miał takie prawo.
Pracowałem normalnie jak trzeba i jak zawsze i pracowalbym do końca, bo i tak na mnie czekali, ale w dniu wypłaty dostałem tylko podstawę, a premia zginęła.
Więc decyzja była tylko jedna ¯\_(ツ)_/¯
Reszta wypowiedzenia na L4
  • Odpowiedz
@Zorannio:

Czy 90% wykopowiczów smaruje rękę, albo ma lekarza w rodzinie, a jednocześnie nie ma RIGCZu? No bo nie ogarniam tej powszechnej "rady - "weź L4" kierowanej do normalnego, zdrowego człowieka. O co kaman?


Po prostu są takimi samymi januszami jak ci co ich zatrudniają tylko etatu. Wymagania #!$%@? wie jakie ale od siebie nic.

#januszeetatu
  • Odpowiedz
Czy 90% wykopowiczów smaruje rękę, albo ma lekarza w rodzinie, a jednocześnie nie ma RIGCZu? No bo nie ogarniam tej powszechnej "rady - "weź L4" kierowanej do normalnego, zdrowego człowieka. O co kaman?


@Zorannio: życie, prywaciarze się dorabiają kosztem ludzi to ludzie sobie odbijają to w ten sposób.
Poza tym nie trzeba łapówek tylko normalnego lekarza - mówisz, że potrzebujesz i wypisuje bez łaski żadnej
  • Odpowiedz