Wpis z mikrobloga

Bawi mnie narzekanie prawakow na "eurokratow", "rzad w brukselii" czy inne takie. Jakby to byli ludzie z kosmosu. A to sa ludzie ktorych sami wybraliscie (jak polscy poslowie), albo ludzie ktorych poslowie wybrali w naszym imieniu (jak polski rząd). A zachowujecie sie jakby jacys obcy z mitycznej Brukselii narzucali nam swoje prawo przemocą. Beka z was.
#polityka #bekazpodludzi #neuropa #4konserwy
  • 13
@wpiotr2221: troche tak, ale skoro bylo ich tam malo ze ich przedstawiciele sie nie dostali (a dostal sie nawet Korwin), to jest tych ludzi dosc malo, a w konstrukcji jaka jest demokracja, ich glos nie mialby przelozenia na wyniki glosowan (tak jak Korwina). Ale jezeli narzeka sie na nich, to na polski rzad (ten czy poprzedni) chyba tez, w koncu to sa tak samo obce struktury
@Haqim: ale to wygląda tak, że my wybieramy ludzi (posłów), którzy wybierają rząd. Wybrany przez naszych wybrańców premier idzie do brukseli i tam wybiera komisję. Czyli wybraniec naszych wybrańców wybiera jakąś osobę. Trochę długi ten łańcuch wyboru.
to sa ludzie ktorych sami wybraliscie (jak polscy poslowie), albo ludzie ktorych poslowie wybrali w naszym imieniu (jak polski rząd).


@Haqim: bzdura
znakomita część władz europejskich nie jest wybierana w wyborach tylko jest z nadania
vide: Donald Tusk
Bawi mnie narzekanie prawakow na "eurokratow", "rzad w brukselii" czy inne takie. Jakby to byli ludzie z kosmosu. A to sa ludzie ktorych sami wybraliscie (jak polscy poslowie), albo ludzie ktorych poslowie wybrali w naszym imieniu (jak polski rząd)


@Haqim: odnoszę się tylko i wyłącznie do twojej wypowiedzi
NIGDZIE nie napisałem że CBA czy ABW to wrogie struktury
proszę nie budować chochoła
@TwojStaryToKorniszon: A ja napisalem ze bawi mnie ze prawaki narzekaja na urzednikow z Brukselii bo to wrogie struktury, nie wiadomo skad wziete. Dales przyklad tylko Tuska ze jest z wyboru przez premierow, ale jezeli nie przeszkadza ci wybor szefow ABW czy CBA, to Tuska tez nie powinien. Jakies jeszcze przyklady struktur Brukselskich ktore sa be?
Bawi mnie narzekanie prawakow na "eurokratow", "rzad w brukselii" czy inne takie. Jakby to byli ludzie z kosmosu. A to sa ludzie ktorych sami wybraliscie (jak polscy poslowie), albo ludzie ktorych poslowie wybrali w naszym imieniu (jak polski rząd). A zachowujecie sie jakby jacys obcy z mitycznej Brukselii narzucali nam swoje prawo przemocą. Beka z was.


@Haqim: wskaż mi w tej wypowiedzi gdzie określileł te struktury jako "wrogie"?