Wpis z mikrobloga

Aż miło widzieć taki duży rok na tagu #rozwojosobisty Co to? Postanowienia noworoczne? ( ͡º ͜ʖ͡º)

I ja też w związku z #przecietnapraktyka powracam.

Także klasycznie, jak w zeszłym roku.

Cele codzienne:
1. Medytacja (minimum 5 minut dziennie z celem na koniec miesiąca minimum 15 minut dziennie)
2. Rozciąganie (póki co wracam do tego filmiku z połączeniem rozciągania nastawionego na siedzenie w pozycji lotosu)
3. Siłownia/bieganie 3 razy w tygodniu (z celem zwiększenia do 4-5)
4. Czytanie książek
5. Duolingo (rosyjski, grecki)

Cele tygodniowe:
6. Skończyć 1 książkę w tygodniu (cel 52 w ciągu roku - obecnie jest 2/52)
7. Kurs z greckiego (czekam na zapisy)

Cele miesięczne:
8. Przerzucić się z siłowni na zajęcia - myślę o kickboxingu albo krav maga (muszę się zagłębić w tematykę, żeby podjąć odpowiednie działanie)
9. Więcej ruchu - opaska Xiaomi Mi Band 2 pozwala w ogarnięciu, ile kroków dziennie robię. Czytałam o zalecanych 10 000 kroków, co obecnie wydaje mi się niemożliwe, ale chciałabym być w stanie taki poziom osiągnąć już na przełomie luty/marzec
10. Poprawa jakości snu - tutaj znowu pojawiła się z pomocą opaska Xiaomi Mi Band 2, dzięki której dowiedziałam się, że mam zdecydowanie zbyt krótki głęboki sen.
11. Poprawa diety - ograniczenie mięsa, gotowanie w domu, regularne posiłki, więcej warzyw i owoców.

Myślę, że na początek roku wystarczy ( ͡ ͜ʖ ͡)

#mikrodziennik #produktywnosc
  • 11
@przecietna: ja polecam krav magę, o ile jest solidny instruktor i dobra grupa. Chodziłam przez 3 lata, 2 razy w tygodniu, treningi po 2,5h. Przewaga nad kickboxingiem to przede wszystkim samoobrona w realnych sytuacjach, takich jak groźby nożem czy próby kradzieży, bazuje na bardzo naturalnych nawykach. Ja jako kobieta czułam się po tym dużo bardziej bezpiecznie. Jeśli instruktor jest ogarnięty to nie będzie problemu z technicznym wykonywaniem ciosów. Ja trafiłam na
@Imputator: nie musisz się na początku niczego uczyć :)
Usiądź wygodnie na kanapie/krześle (nie musisz siedzieć po turecku), połóż dłonie na udach wewnętrzną stroną do góry. Słuchaj swojego ciała i ułóż się tak, żeby było Ci wygodnie. Możesz puścić sobie jakąś muzykę (polecam hang drum albo np. dźwięki natury (osobiście używam aplikacji Calm do tego).
Zamknij oczy i skup się na swoim oddechu. Weź 3 głębokie wdechy. Czuj jak powietrze wypełnia
@przecietna: Co do wyboru kickboxing vs Krav maga, to najlepiej idź na pierwsze zajęcia które są zazwyczaj gratis. Wtedy przekonasz się co bardziej ci podpasuje. Krav maga to niestety w większości uderzenia zmiękczające(tzn w krocze). Ogólne nastawienie na obronę i kontratak. Kursy dodatkowe jak atak w dyskotece, autobusie i obrona przed nożem.

W kickboxingu nauczysz się wszystkiego. Od utrzymywania dystansu, uników, kopnięc, boksowania(co kuleje w krav maga). Jak atakować wyższych przeciwników.