Wpis z mikrobloga

#swiadkowiejehowy #religia #sekta #milosc #zwiazki #trudnesprawy #uczucia #smutnazaba
Poznaliście kiedyś różowypasek który okazał się być świadkiem Jehowy, i przez to nie wyszło nic z waszego związku? To bardzo częsty problem, ludzie wplątują się w relacje międzywyznaniowe nie wiedząc jakie problemy to ze sobą niesie (z depresją, nałogami i próbami samobójczymi włącznie) - zwłaszcza jeśli chodzi o tą konkretną grupę wyznaniową.
swiadkiemjehowybyc1914 - #swiadkowiejehowy #religia #sekta #milosc #zwiazki #trudnesp...
  • 19
tylko przez szacunek do rodziców którzy wychowali mnie w tej religii, nie nazywam ich sektą


@swiadkiemjehowybyc1914: Twoi rodzice akurat są tu ofiarami sekty destrukcyjnej, warto nazywać rzeczy po imieniu i szacunek nie ma tu nic do rzeczy. To tak, jakbyś z szacunku do kogoś chorego na odrę nie nazywał odry chorobą.

Co do tematu, akurat znam go z perspektywy tej drugiej osoby ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale
@swiadkiemjehowybyc1914: dziwne to może, ale dużo myślę o ludziach którzy wyszli ze zboru i chcą wyjść, mogę się za was pomodlić :-) Dzisiaj jak się modliłem z kościołem do którego chodzę to wpadł mi do głowy ten cytat z Biblii:

10 W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. 11 Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła. 12 Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi