Wpis z mikrobloga

@Catttana: korpo, mam wykształcenie wyższe w kierunku finanse/informatyka , no ale przy gorszej pracy też zakasam rękawy i zacznę coś robić co nie. Czyli co, wejdę cały na biało jak jestem pracowity a w korporacjach będą rozwijać przede mną czerwone dywany za zwiększenie wydajności firmy bo inni się lenią? xD chyba nie
@caribbean: w Hiszpanii również bardzo duże wśród młodych, ale głównie z tego samego powodu o którym pisała @Catttana. Hiszpanie są po prostu bardzo leniwi i nie chce im się pracować, wielu woli kombinować no i też dużo pracuje na czarno. Jak masz wykształcenie i jesteś dobry w tym co robisz to znajdziesz tutaj pracę.
Btw ludzie tutaj nie lubią jak przychodzi do pracy ktoś nowy i robi 2x razy więcej
@caribbean: We Włoszech nie jest najlepiej, dużo osób obwinia gigantyczny napływ imigrantów o brak roboty, jak szukasz pracy często preferuje się Włochów, więc wcześniej warto się zakręcić wokół jakichś lokalsów i pobudować znajomości. Myślę, że we Włoszech warto też na pewno znać Włoski perfekt szukając pracy, ale zagraniczne korpo w dużym mieście może się zadowolić komunikatywnym włoskim.

Ja bym na Twoim miejscu szukała pracy w jakimś większym mieście, po prostu słała