Wpis z mikrobloga

Jak się robi chochoła i propagandę partyjną? Wrzuca się ten obrazek. Był on dziesiątki razy na mikroblogu mając tysiące plusów. Ciekawe czy ktokolwiek sprawdził czy to prawda?

Otóż przy pomocy wyszukiwarki Google, sprawdziłem czy rzeczywiście w pierwsze dni po katastrofie smoleńskiej była mniej lub bardziej powszechna beka z tego wydarzenia jak sugerują trole PiSu. Straciłem około 30 minut by przejrzeć setki wpisów pod tagami #smolensk #heheszki #humorobrazkowy i inne, które mogłyby posiadać niby te materiały. I wiecie co? Nie znalazłem nic co by było mocno wyplusowane i wyśmiewało tę tragedie w tym czasie. Sprawdzałem dni od 10 do 15 kwietnia 2010 roku. Może jakiś sympatyk PiSu mi pomoże bo ja ślepy jestem. Owszem, obrazki pojawiały się później gdy PiS zaczął sam robić z tego bekę mówiąc o poległym w zamachu Lechu Kaczyńskim, ale w pierwszych dniach, tak jak ma to miejsce w przypadku tego zamachu, nie była robiona beka.
Jednocześnie obrazki wyśmiewające obecną tragedię były już od pierwszego dnia, niektóre z pareset plusami i nikt nie robił z tego powodu afery.

Tak się robi dzisiaj propagandę.

#takaprawda #bekazpisu #bekazprawakow #adamowicz #zamach #polityka
chanelzeg - Jak się robi chochoła i propagandę partyjną? Wrzuca się ten obrazek. Był ...

źródło: comment_mBncbzA6nE5S2QKHMJeaK3reunRQpBQO.jpg

Pobierz
  • 91
@chanelzeg dokładnie tak, dodam jeszcze to, co ostatnio napisałam pod tym samym obrazkiem - w przypadku Smoleńska, ludzie śmieją się przez całą tą szopkę - miesięcznice, trotyl, zamach, słychać strzały etc.
Sama katastrofa nie jest ani trochę zabawna, bo koniec końców Kaczyński był prezydentem, a razem z nim zginęło wiele ważnych osób.
@lemo Akurat pogrzeb Piłsudskiego też wzbudzał duże emocje zwg na jego lewicowość. Bo co do panów na włosciach, to katedra wawelska jest pod kontrolą Dziwisza więc może tam robić co chce. Tereny kościelne mają autonomię. Tak jest zapisane w konkordacie. Co innego zamek na Wawelu, który jest muzeum państwowym, a co innego kościół. PO się wtedy skompromitowała.
@BlackHawk144: No właśnie cały widz na tym polega, że nawet jeśli biskup ma władzę w katedrze, to nie może robić co tylko chce, bo Wawel i w tym katedra na Wawelu to element dziedzictwa narodowego. Z pochówkiem Kaczyńskich sprawa wyglądała tak, że spin doktorzy z PiSu postanowili, że tak będzie wygodnie z politycznego punktu widzenia - po tej stronie lubiono porównywać Kaczyńskiego z Piłsudskim. Związki Kaczyńskich z Krakowem były żadne i
@chanelzeg: Prawda jest taka, że to właśnie od momentu katastrofy smoleńskiej, a konkretnie tej szopki, podział w polskim społeczeństwie pogłębił się do głębokości Rowu Mariańskiego i to wtedy puściły już wszelkie hamulce. Do tamtego momentu było jakieś tabu, jakieś granice przyzwoitości. Potem, kiedy dopuszczono do poważnego debatowania o sztucznej mgle i kręcono kapitał polityczny na owieczkach co miesiąc pod Pałacem Prezydenckim, wszystko stało się dozwolone. Dziś mamy chlew, jakiego nie było
@chanelzeg mówią Ci coś niejasności pojawiające się co roku w oświadczeniach majątkowych i ciągnące się latami sprawy?

Wy robicie z niego świętego, marsze, żałoby, oburzenie, gra polityczna atakując każdego kto cokolwiek napisze innego niż po waszej myśli.

Dlaczego takiego oburzenia nie było po tragicznej śmierci 5 nastolatek w Koszalinie?

Jeżeli chodzi o prezydenta kraju to z samej funkcji należy się większy szacunek niż prezydentowi jakiegoś miasta.

Mnie jeden i drugi ziębi ale