Wpis z mikrobloga

Jak się robi chochoła i propagandę partyjną? Wrzuca się ten obrazek. Był on dziesiątki razy na mikroblogu mając tysiące plusów. Ciekawe czy ktokolwiek sprawdził czy to prawda?

Otóż przy pomocy wyszukiwarki Google, sprawdziłem czy rzeczywiście w pierwsze dni po katastrofie smoleńskiej była mniej lub bardziej powszechna beka z tego wydarzenia jak sugerują trole PiSu. Straciłem około 30 minut by przejrzeć setki wpisów pod tagami #smolensk #heheszki #humorobrazkowy i inne, które mogłyby posiadać niby te materiały. I wiecie co? Nie znalazłem nic co by było mocno wyplusowane i wyśmiewało tę tragedie w tym czasie. Sprawdzałem dni od 10 do 15 kwietnia 2010 roku. Może jakiś sympatyk PiSu mi pomoże bo ja ślepy jestem. Owszem, obrazki pojawiały się później gdy PiS zaczął sam robić z tego bekę mówiąc o poległym w zamachu Lechu Kaczyńskim, ale w pierwszych dniach, tak jak ma to miejsce w przypadku tego zamachu, nie była robiona beka.
Jednocześnie obrazki wyśmiewające obecną tragedię były już od pierwszego dnia, niektóre z pareset plusami i nikt nie robił z tego powodu afery.

Tak się robi dzisiaj propagandę.

#takaprawda #bekazpisu #bekazprawakow #adamowicz #zamach #polityka
chanelzeg - Jak się robi chochoła i propagandę partyjną? Wrzuca się ten obrazek. Był ...

źródło: comment_mBncbzA6nE5S2QKHMJeaK3reunRQpBQO.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
@chanelzeg: a teraz porównaj też to, że jak ktoś wtedy zarzucał Figurskiemu i Wojewódzkiemu, że te żarty to przekroczenie granic, to zaraz był obrzucany inwektywami i zaliczany do sekty smoleńskiej. Dziś gdyby TVP bądź telewizja Republika wyemitowała materiał "po trupie Adamowicza do celu" to zaraz zbiegliby się mądrogłowi i gardłowaliby o mowie nienawiści.
i weź po uwagę, że ESKA to nie portal ze śmiesznymi obrazkami tylko ogolnokrajowa rozgłośnia
  • Odpowiedz
Na razie wsród opozycji nie widzę takiego zachowania.


@chanelzeg: poczekaj do kampanii wyborczej, jest rok podwójnych wyborów. Serio wierzysz w to, że PO i cała opozycja antypisowska nie wykorzysta tej zbrodni w kampanii? Na dniach gdzieś widziałem wypowiedź Borusewicza, który mówił, że nie ma wątpliwości o politycznym podłożu tej zbrodni. Mimo że jeszcze gościa nie przesłuchano, ani nie rozpoczęto śledztwa.
  • Odpowiedz
@harpiowata: Bzdury moja droga pleciesz, ja wiem, że ludzie mają krótką pamięć, ale hasło zimny Lech wzięło się z reklamy Lecha (tego piwa) przy Wawelu w trakcie pogrzebu i zostało podchwycone, już nie wspominając o tym, że samo pochowanie Kaczyńskiego na Wawelu spotkało się prześmiewczymi tonami i manifestacjami w Krakowie z napisami prześmiewczymi. Zamachy, miesięcznice były dużo później.
  • Odpowiedz
@chanelzeg: To samo z papieżem. Niedawno z kumplem próbowaliśmy ogarnąć, kiedy cenzopapy zaczęły się pojawiać itd.. Z prób dobrnięcia do jak najstarszych rezultatów, wyszło nam, że dopiero w 2009 roku, cztery lata po śmierci Jana Pawła Drugiego.
  • Odpowiedz
Na dniach gdzieś widziałem wypowiedź Borusewicza, który mówił, że nie ma wątpliwości o politycznym podłożu tej zbrodni.


@AgentGRU: Przecież zamachowiec sam powiedział po zabójstwie, że miał motyw polityczny (obwiniał PO za to, że siedział w kiciu).
  • Odpowiedz
Przecież zamachowiec sam powiedział po zabójstwie, że miał motyw polityczny


@chanelzeg: a jakby powiedział, że zleciał mu to zabójstwo Kubuś Puchatek, to wsadziłbyś Kubusia Puchatka do więzienia? Na jkim świecie ty żyjesz?
  • Odpowiedz
@rakiwo ale ja sama nie popieram tego hejtu, co był na początku, po samej katastrofie. Nie bawiły mnie żarty z zimnym Lechem, bo były obrzydliwe. A fakt pochowania go na Wawelu ciągle jest dla mnie kontrowersyjny.
  • Odpowiedz
dodaj jeszcze pomniki, renty i chowanie na Wawelu niczym króla.


@Bellie: Tego było dużo więcej nie chciałem wymieniać. Wysadzanie puszek, wykopywanie trupów mimo prostesów rodzin, oskarżanie Tuska o to, że z Putinem to zaplanowali, trotyl,sztuczna mgła, dobijanie tych co przeżyli i wiele wiele innych. To się stało tragi farsą i trudno było się z tego nie śmiać.
  • Odpowiedz
Takie, że zamachowiec oskarżał PO o to, że go zamknęli mimo, że był niewinny.


@chanelzeg: i co to zmienia w tej sprawie? bedziesz ufał słowom szaleńca, który słyszał głosy?
  • Odpowiedz