Wpis z mikrobloga

W odpowiedzi do posta @zakamuflowany_fetyszysta:

"Na największym portalu pracy są w tym momencie 43543 oferty pracy. Zastanawiacie się ilu pracodawców było łaskawych podać zarobki w swoich ofertach? Dokładnie 1259, czyli niecałe 3%. Szkoda że nie idzie sprawdzić, ile ofert pochodzi od liderów w swojej branży, w ilu możemy liczyć na młody dynamiczny zespół oraz (moje ulubione) ilu pracodawców oferuje niezbędne narzędzia pracy."

Ciekawostka ode mnie, z perspektywy małego żuczka, która być może będzie pomocna dla części z Was Mireczki:

od 23 miesięcy mozolnie, bez żadnego inwestora czy zewnętrznego finansowania, rozwijam swój startup: www.justjoin.it - to mapa rynku pracy, a obecnie największy branżowy portal pracy w IT, gdzie mamy niemal 1000 ogłoszeń z czego ponad 90%posiada wynagrodzenie.

Analogicznie - prawie pół roku temu wystartowałem z drugim job boardem, tym razem dla marketingu i sprzedaży: www.rocketjobs.pl - tutaj, przy 1000 ogłoszeń około 30% posiada widełki, ale też jest już z tym lepiej...

Wiadomo, że jest to w sumie 2k ogłoszeń, a nie 43k, a marki, natomiast w sytuacji, gdy promujemy oferty z widełkami, publikując je u góry, inne firmy biorą przykład, aby nie zostać w tyle.

Małymi kroczkami idziemy do przodu, aby coś w tym naszym Pięknym Kraju zmienić w tej kwestii. Zobaczymy, w którą stronę to pójdzie...

Pozdrawiam i spokojnej nocy życzę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#startupcribs #czlapczlapczlap #januszebiznesu #praca #justjoinit
  • 6
@StartupCribs: Znaczy sama mapka jest świetna, pomysł również, życzę Ci, aby to się jak najlepiej rozwijało, ale wiesz, nie każdy pracuje w IT. Moim zdaniem powinno być tak, że nawet niewykształcona sprzątaczka szukająca pracy może zobaczyć, że w tej firmie zarobi 1900, a w tamtej 1950 i pójdzie do tej drugiej. A obecna sytuacja to jest patologia i tyle. Że w IT tego nie ma - piękna sprawa. Fakt że teraz
@StartupCribs: o, rocketjobs Twój? Szanuję, bardzo fajna strona. Korzystałem przez chwilę, chociaż nic nie znalazłem (a teraz choroba nie pozwala mi na podjęcie pracy w biurze), ale mam baaardzo pozytywne wrażenia, znacznie lepsze niż po pracuj.pl ( ͡° ͜ʖ ͡°)