Wpis z mikrobloga

@nikifor: Częściowo działa z Openhab2. Mogę już sterować jednym urządzeniem, ale na każdą komendę po polsku dostaję odpowiedź "Sorry, i didn't get any response." mimo iż włączenie bądź wyłączenie działa poprawnie, jak powiem "turn on światło" to wtedy działa i zwraca poprawnie że włączono.
@dktr: Ok, widzę ,że po angielsku mi działa a po polsku nie. Po angielsku czasami pisze "Sorry, i didn't get any response." ale działa. Po polsku "niestety nie rozpoznaję tego urządzenia"
@nikifor: też mam problem z tym. Niestety przez IFTTT też mi nie zawsze chce działać. jak mowię "test" to działa, ale polskie słowa powodują że asystent wyszukuje mi w sieci zamiast odpalić aplet. Może to właśnie kwestia języka? IFTTT nie ma polskiego. Przy niektórych słowach po prostu się zawiesza
@atomic77: Edit. Prawie działa.
Skonfigurowałem switch sonoff - działają mi polskie komendy "włącz sonoff" pod warunkiem, że sonoff ma nietypową nazwę. Jak nazwę go "test" albo "blablabla" i mówię "włącz test" "włącz blablabla" to ok, uruchamia się. Ale jak dam mu normalną ludzką nazwę typu "lampki" albo "choinka" zawsze się włącza wyszukiwarka ewentualnie pokazują się trzy kropki i milczy.
W każdym razie na razie używam po prostu nazwy sonoff i działa,
@atomic77: Gówno nie działa. Nazwałem "taras" to w większości słyszy "teraz". Nazwałem "test" to włączył ale już nie wyłączył, zamiast tego szukał "wyłącz test" w Google. Nazwałem "sonoff" to wyłączył ale włączyć nie chce bo rozbija na "Son of". Ech... do języka naturalnego daaaaaaaaaaaaaaaaleeeeeeeeeeeeeeekooooooooooooooooooooo........
Nawet widać to w nawigacji jak nazw miejscowości odmienionych przez przypadki nie ogarnia. Polska język trudna język.
w ogóle mówię do asystenta jak w tych komediach, gdzie ktoś mówi powoli do obcokrajowca żeby zrozumia


@atomic77: No tak, tak to działa, tylko jest zupełnie niepraktyczne. Na razie daruję sobie próbki i zakup Google Home Mini. Czekamy!
@trakt: @nikifor: @atomic77: Czy te moje aplety w "ifttt" są widoczne dla wszystkich ?
Dodałem aplet "włącz halogeny przód" wpisałem to po polsku do asystenta w aplecie później powiązałem z wyślij SMS przez androida (żeby sterować modułem i nie działa ). W aplecie wpisuje po polsku komendę czy po angielsku bo już zgłupiałem a asystent szuka w sieci info o halogenach
@nikifor: próbowałem IFTTT, ostatecznie nie obsługuje polskiego, próbowałem rutyn googla, też nie obsługuje polskiego, sam asystent działa "częściowo" np. mogę włączyć światło, ale nie jestem w stanie go wyłączyć. Więc na ten moment tylko wprowadzanie własnych komend przez supla scripts wydaje się sensowną opcją