Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#anonimowemirkowyznania
#licbaza #szkola #niesmialosc #depresja

Mam problem z nieśmiałością i samotnością. Mam 16 lat chodzę do 1 klasy LO i nie mam żadnych znajomych. Nie jestem jakimś przegrywem z nadwagą, obleśną mordą czy #!$%@? psychicznym, tylko jestem strasznie nieśmiały i nie potrafię zacząć rozmowy. Moja klasa jest spoko i czasem pogadam z kimś na przerwie ale nigdy nie wyszedłem z kimś po szkole czy w weekend. Pamiętam jak zobaczyłem zdjęcia kolegów z klasy z sylwestra i zrobiło mi się przykro bo sam spędziłem sylwestra w domu.

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś chciał mi powiedzieć jak poradzić sobie z nieśmiałością i zakumplować się z kimś z klasy. Za tydzień zaczynają się ferie i chyba się załamie jak spędzę je sam tylko z komputerem.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie rozumiałam, nie rozumiem i już chyba nigdy nie zrozumiem takich ludzi. Ile osób dziennie pisze tutaj, ze nie ma znajomych? Dlaczego wy się po prostu nie dogadacie by sie spotkać? Myślicie, że potencjalni znajomi będą wam do drzwi pukać? Skoro w klasie nie masz kolegów to napisz na tagu Twojego miasta, a jak nie to z fake konta na fb na jakąś grupę w stylu poznajmy sie/spotted czy coś.
@AnonimoweMirkoWyznania jeśli nie potrafisz załapać jakiś wspólnych tematów z konkretną osobą to spróbuj wbijać się na spotkania gdzie jest jakieś 3-5 osób, jak nie będzie ich zbyt wielu nie będziesz się tak krępować a i nie będziesz miał obaw że będziesz musiał ciągnąć z kimś rozmowę sam na sam. Najlepiej żeby to były jakieś aktywne spotkania nie polegające tylko na rozmowie, jakiś sport lub gra gdzie siłą rzeczy będziesz musiał się komunikować
@jmuhha: ta książka podaje dobre rady ale dla ludzi którzy nie maja problemu z nieśmiałością. Tam nawet nowy o nieśmiałości nie ma. Po za tym Carangie pisze co robić a nie jak to zrobić.