Wpis z mikrobloga

W gorących jest wpis użytkownika @TrzyWesoleOgorasy który pokazuje ewidentny błąd na etykiecie marmolady (suma składników produktu przekracza 100%) a co jest w komentarzach? Dwa najbardziej plusowane komentarze (ponad 1000 plusów):
1. użytkownika @tomeczek11 który nie odróżnia procentów od gramów, wg. którego w jednym produkcie może być 108% składników i bardzo tego broni (1209 plusów na moment tworzenia wpisu przeze mnie)
2. użytkownika @uabit który nie odróżnia składu procentowego od tego że na 100 gramów produktu zużyto ponad 100 gramów surowca, w dodatku podważa inteligencję OPa (1618 plusów na moment tworzenia wpisu przeze mnie)

Oczywiście w komentarzach jest masa osób które myślą i przyznają rację OPowi ale nie brakuje też kretynów.

Ludzie, jeśli do 100g wody wlejemy 8g soku to nasz napój nie będzie miał 108% składników, tylko wody będzie ~92,6% a soku ~7,4% soku, czyli w sumie 100%.

Od dziś nie dziwią mnie wyniki na maturze z matematyki podstawowej na poziomie 15%.

#gotujzwykopem #mirko #dzbany #januszematematyki
Zwykly_Czlowiek - W gorących jest wpis użytkownika @TrzyWesoleOgorasy który pokazuje ...

źródło: comment_fkR4Qo7yYUsxDxasuGZsXVeqNRm9d0KY.jpg

Pobierz
  • 197
  • Odpowiedz
@Zwykly_Czlowiek: Nie pisz takich rzeczy bo niektóre wykopki dostaną zawiechy. Podobnie jest na opakowaniach niektórych przetworów mięsnych gdzie jest napisane że do przygotowania 100g produktu użyto 150g mięsa wieprzowego. Niektórzy ludzie nie ogarniają takich rzeczy.
  • Odpowiedz
92% jabłek + 6% truskawek +5% porzeczki +5% śliwek, razem 108% owoców, gotujemy je, redukują swoją masę o 8% i wychodzi 100% gotowego produktu


@tomeczek11: Mozna użyć 108g składników, na 100g produktu finalnego, ale to nie przekłada się na procenty w taki sposób jak opisałeś.
  • Odpowiedz
@btcmonster:

ty jestes jakis #!$%@?? A jak masz keczup 150g pomidorow na 100g produktu, to mozg ci wtedy eksploduje?


Jak masz 150g pomidorów w produkcie którego masa uszczupli się do 100g to masz w nim i tak max 100% pomidorów, a pewnie mniej bo dodatki. Nie da się mieć więcej niż 100% czegoś zapakowane w jedno pudełko :D

Potem się dziwić że ludzi na kredytach oszukują albo w warzywniaku przy wydawaniu
  • Odpowiedz