Wpis z mikrobloga

@Samara__Morgan: Nie da się polecić porządnego sera, bo każdy lubi co innego i dla każdego inny będzie porządny. Odpowiedz pierw, czy lubisz smaki delikatne, czy ostre, czy preferujesz sery miękkie, czy twarde. Ja na przykład lubię i mogę polecić dojrzały cheddar, parmezan, limburger, dziugasa, sery z niebieską pleśnią, królewski, rycki, edamski, maasdamer, emmentaler... I jeszcze parę innych się znajdzie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam dosc seropodobnych wynalazkow.


@Samara__Morgan: co rozumiesz przez to pojęcie? Ser o czystym składzie, ale niskiej jakości czyt od 13zł/kg w promocji do 20zł, czy gówno z tłuszczami roślinnymi i #!$%@??
@Samara__Morgan: idź do fromażerii albo porządnego delikatesu. Nie tylko dostaniesz dobry ser ale i bez problemu spróbujesz go przed zakupem. Żaden marketowy ser, nawet z makro nie ma podejścia do dobrego sera z delikatesu. Jeżeli mieszkasz w Warszawie mogę polecić kilka miejsc.
@Mirkosoft: Jestem zainteresowany miejscami w Warszawie, które polecasz z serami :)

Natrafiając na Twoje wpisy odnoszę wrażenie, że masz dużą wiedzę na temat różnych produktów spożywczych, więc przy okazji chciałem zadać jeszcze parę pytań:

Co sądzisz o weekendowych rzemieślniczych straganach z serami, wędlinami,pieczywem, miodem itp? Mowa o takich, co można spotkać czasem w centrach handlowych, albo na rynku w mieście. Czy są godne polecenia?

Rozumiem, że jakość składników, czas, koszty produkcji
@Samara__Morgan: proszę Cię... akurat czytam skład wszystkiego co kupuję i nigdy nie trafiłam na prodykt seropodobny, nie wiem, patrzysz na serki topione albo tostowe? Auchan ma działkę z produktami seropodobnymi i tam faktycznie można trafić na niesamowity skład, ale te sery kosztują okolo 13zł za kilo BEZ promocji. Lidl ma czasem promocję na ser za 13 z około 16 i skład jest czysty. Inna sprawa jaka jest jakość składników i produkcji
@Samara__Morgan: Ja polecam ten z Lidla: http://zdrowyszop.pl/ser-emmental-milbona-lidl.html Skład to jedynie: mleko pasteryzowane, sól, bakterie kwasu mlekowego. Warto też sprawdzić inne gatunki tej firmy.

W biedronce alternatywą również ze świetnym składem za podobne pieniądze jest ten ze zdjęcia. Jak na razie to jedyne jakie znalazłem łatwo dostępne prawdziwe sery, po które nie trzeba jechać do wielkiego centrum handlowego.
Zigfriddo - @Samara__Morgan: Ja polecam ten z Lidla: http://zdrowyszop.pl/ser-emmenta...

źródło: comment_kUU3PAuSlOd5tRopSVgUi9wwryyw4zUq.jpg

Pobierz
Jestem zainteresowany miejscami w Warszawie, które polecasz z serami :)


@Zigfriddo: Zdecydowanie polecam halę mirowską oraz halę gwardii. Są co najmniej tam 4 fajne miejsca z serami. Po pierwsze pod halą jest grek który sprzedaje niesamowite sery z krety, głównie owcze i kozie. Czasem stoi stary, to obdziela hojnie serem każdego przechodnia, młodsi pomagierzy nie są tak hojni, ale oczywiście klientowi dadzą spróbować. W głównej alejce z warzywniakami są vis-a-vis siebie