Wpis z mikrobloga

Jakie zwierzątko mogę kupić w przypadku kiedy codziennie chodzę do pracy, więc pół dnia mnie nie ma? Myślałem nad klasykiem czyli chomik, albo królik. Pies i kot odpada, wolałbym coś co nie będzie mi łazić i srać po kątach.
#zwierzaczki #pytanie
  • 83
  • Odpowiedz
@Tycior: a no i koszatniczki sa bardzo przyjazne, mnie jeszcze nigdy nie ugryzla a mialem ich lacznie 6. Karmy nie sa drogie i siano, jedyne czego potrzebuja to nie mala klatka i kólko do biegania, no i czasem je wypusc by polataly, lubia biegac i badac teren(pokoj)
  • Odpowiedz
  • 4
@Tycior koszatniczki. Fajne zwierzątko. Koniecznie dwa od razu bo są bardzo towarzyskie. No i klatka też nie powinna być mała. Żyje dłużej niż chomik, fajniejsze od szczura.
  • Odpowiedz
@Tycior krolika nie polecam. W sumie mam teraz czwartego i z kazdym byly jakies problemy zdrowotne. Moj drugi krolik ktory przezyl prawie 10lat byl bardzo madry, przychodzil na zawolanie, sral na zawolanie ale lubil tez chorowac. W JEDNEJ klinice przez cale jego zycie zostawilam prawie 15k, nie chce nawet liczyc lacznej sumy tego przedsiewziecia. W pewnym momencie mialam 3 kroliki na raz - totalny #!$%@?, bo sie nawzajem nie tolerowaly i jeden
  • Odpowiedz
@Rodua: @Tycior: szczurki trzeba conajmniej dwa, inaczej cierpią bo to silnie stadne zwierzęta. A ogólnie są jak psy tylko nie trzeba wychodzić na Dwor ( ͡° ͜ʖ ͡°) moje kupkają do kuwetki, okazują miłość i reagują na imiona. Są mega kochane. Trzeba mieć wysoka klatkę bo lubią się wspinać. Jeśli chcesz więcej info to zapraszam na priv:) to moje kluski Lusia i Miszka
wyindywidualizowanablondmultipla - @Rodua: @Tycior: szczurki trzeba conajmniej dwa, i...

źródło: comment_B0tzKa6l5T2pv0uubsMhyyePzCrDW7CH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Papuga. Na początek np nimfa lub falista nie są jakos mega drogie. A jak juz coś większego to moze Aleksandretta. Koniecznie od hodowcy (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
@Achaa: @Tycior: królik nie może siedzieć sam cały dzień, to zwierze stadne. świnek morskich w ogole nie powinno sie trzymac pojedynczo. ale jak weźmiesz dwa króliki albo dwie świnki, to mogą sobie siedzieć tak, bo będą miały swoje towarzystwo.
  • Odpowiedz
@Tycior: królik sra po kątach, a jak chcesz żeby gnił w klatce tylko, to chyba słabo żebyś go w ogóle brał. Nie chcę wyjść na członka „zielonych”, ale skoro nie ma Cię w domu, to może lepiej po prostu w weekend przejść się do schroniska i wyprowadzić na spacer psa? Zwierze (nawet chomik) to jednak ograniczenie wolności i spontaniczności życia.
  • Odpowiedz
@Tycior: i zanim kupisz cokolwiek, zapisz sie chociaz do jednej grupy na fb i poswiec kilka godzin na dowiedzenie sie, czego ten zwierzak potrzebuje. unikniesz kosztów pozniejszego leczenia z powodu glupich i prostych bledow.
  • Odpowiedz