Wpis z mikrobloga

Jakie zwierzątko mogę kupić w przypadku kiedy codziennie chodzę do pracy, więc pół dnia mnie nie ma? Myślałem nad klasykiem czyli chomik, albo królik. Pies i kot odpada, wolałbym coś co nie będzie mi łazić i srać po kątach.
#zwierzaczki #pytanie
  • 83
  • Odpowiedz
@InsaneMaiden: No po prostu chciałbym mieć ( ͡° ͜ʖ ͡°) po robocie mam sporo czasu, mieszkam w małej miejscowości, nie wyjde do kina, do baru to chociaż miałbym czym się zająć niż siedziec i oglądać filmy.
  • Odpowiedz
@Tycior Ja mam papuge i szczerze polecam. Jeśli ja oswoisz to jest na prawdę spoko zwierz. Można się z nią pobawić, posiedzi na ramieniu A nawet nauczy się gadać. Byś. Mnie też nie ma pół dnia w domu przez prace, ale żyje z pupilem w zgodzie i przyjacielskich relacjach ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Tycior: Kot po kątach nie sra, raczej woli kuwetę. Ale jeśli koniecznie nie, to szczury są bardzo wdzięcznymi zwierzakami, ewentualnie świnka morska (kawia domowa XD), może jakiś ptak. Ale jednak rekomenduję kota, a właściwie to od razu dwa, najlepiej samice (samce wydzielają specyficzny zapach, u samic konieczna sterylka, jednorazowy koszt zabiegu to jakieś 250-300zł), przy dwóch koszt utrzymania nie wzrasta dwukrotnie, ale gdzieś o 1/3, u weterynarza czasem są zniżki na
catch - @Tycior: Kot po kątach nie sra, raczej woli kuwetę. Ale jeśli koniecznie nie,...

źródło: comment_Avr1DYSnhpgHq7pK0tZOfWRJoSSqZt4v.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Tycior: no dobra, to ja się wypowiem, bo zanim trafiły do mnie kocięta na dom tymczasowy (jedno kitku zostało na stałe), to baaaardzo dużo czytałam, dowiadywałam się i sprawdzałam, bo planowałam innego zwierza dobrać.
Króliki odradzam. Ani Ty nie będziesz zadowolony z jego towarzystwa, ani on z Twojego, jeśli będzie rzadkie. Rozumiem że jeśli kot nie wchodzi w grę, to dwa koty tym bardziej :) A świetnie by się sobą zajęły,
  • Odpowiedz
@Tycior:
Wszystkie gady, płazy, ryby i robaki będą miały na ciebie #!$%@?.

Chomik, królik, mysz, myszoskoczek, świnka morska, szczur i inne żyjące w klatkach zwierzęta bez częstej wymiany trocin, siana czy co tam się teraz daje jako podłoże mają bardzo specyficzny zapach czytaj śmierdzi. Srają gdzie popadnie. Jak są zwierzętami nocnymi to hałasują. Z tych zwierząt jedynie szczur wydaje się być w miarę inteligentnym zwierzęciem reagującym na opiekuna, ale krótko żyje.
  • Odpowiedz
Jakie zwierzątko mogę kupić w przypadku kiedy codziennie chodzę do pracy, więc pół dnia mnie nie ma? Myślałem nad klasykiem czyli chomik, albo królik. Pies i kot odpada, wolałbym coś co nie będzie mi łazić i srać po kątach.

#zwierzaczki #pytanie

@Tycior: papuga? Pogadasz sobie po powrocie do domu...
  • Odpowiedz
@Tycior: aż specjalnie założyłam sobie konto, żeby się tu wypowiedzieć. więc tak - jeśli chcesz pospać to nie polecam koszatniczek, szczurów, chomików, myszoskoczków, myszy i innych takich. są to zwierzaki aktywne w nocy, co może czasem doprowadzić do szału :)
druga sprawa jest taka, że pod żadnym pozorem nie kupujemy zwierzaka w zoologu. chyba, że chcesz kupić samicę, która na następny dzień wypluje z siebie 12 żelko-podobnych stworzeń albo dwóch facetów
  • Odpowiedz