Wpis z mikrobloga

To prawda. Ogarnęli, ze każdy głupi, co potrafi napisac prostą formule w excelu i umie coś po angielsku, to sie nadaje, wiec juz tak nie patrzą na wykształcenie i po prostu zjechali stawkami. Na rynku brakuje przede wszystkim osób z 2-4 letnim doświadczeniem.
@inspektor_erektor: junior przeważnie zarabia około 2000-3000 netto, są nawet oferty dla stażystów za około 1600 netto miesięcznie. Ale swoją drogą #!$%@? mnie ta logika: ludzie wydają po 10k-15k na kursu i wszystko jest ok. Ale jak ktoś wrzuci ofertę na bezpłatny staż/praktyki z możliwością zatrudnienia po to zaczynają wypisywać, że junior dostaje 5-6k na start w dużym mieście i żeby zaczęli szanować pracowników (na pewnej grupie na fb xD). Jak komuś
Czy juniorzy w #backend (Python/R/SQL) zarabiają zwykle na wejściu 5k netto lub więcej


@inspektor_erektor: ja w takie stawki nie wierzę, ale znajdziesz wykopków którzy za tyle "nie odbierają telefonu" mimo że jeszcze nie podeszli do pierwszej sesji XD

omg żenada, przecież tego typu hajs zarabia się na wejściu do korpo jako excel analityk


@inspektor_erektor: może tak może nie - faktem jest że taki programista junior za 3-4 lata zarobi 10k,
ja przez analityk excel rozumiem również specjalista od VBA i ogólnie analizy danych, a wtedy to jest możliwe


@kris0013: wtedy to chyba nie ma nic złego w tym że taki gość dostanie ładną stawkę jako specjalista :)