Wpis z mikrobloga

@mateoaka: To nie jest kwestia edukacji tylko waszego wszystkowiedzenia i #!$%@?. Ojciec mojego niebieskiego pali papierosy jak #!$%@? i od kilku lat ma kaszel jak zapłon w jelczu, niebieski mu mówi, że może by wypadało pójśc do pulmunologa, zrobić rtg, tomografię, bo normalne to nie jest tylko pytanie czy to rak czy coś lżejszego, a ten #!$%@? coś o leczniczej mocy aloesu i że on wie lepiej, a poza tym to
@szpongiel:

ale jest to argument za czym dokładnie, że w profilaktykę młodszych mężczyzn już nie warto inwestować?

Odnosiłem się tylko do komentarza błędnie sugerującego, że rak jąder jest problemem częstszym w populacji niż rak sutka
Zgadzam się z Tobą w 100%, że kampanie profilaktyczne i edukacyjne związane z nowotworami jąder powinny być zdecydowanie bardziej rozwijane i promowane, m. in. właśnie dlatego, że problem ten dotyka młodszych mężczyzn, świadomość społeczna jest naprawdę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tomszczyk: można tak, patrzy się za kulkami wielkości łebka od szpilki, znajdziesz w necie potrzebne info. Ja robiłem też prześwietlenie u urologa także jeszcze jest ta opcja co nie. Polecam zrobić tak jak ja zrobiłem iść profilaktycznie lekarz dla pewności co powie co i jak a potem co 2 tyg sprawdzać po kąpieli
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@grg79: Nie o to chodzi. Statystyki "chorych" nie uwzględniają tych osób, które nie wiedzą, że są chore. Jeśli np. ktoś ma utajony nowotwór trzustki, to nie będzie figurował w statystykach.

Tkwi w tym pewna pułapka, bo lepsza i częstsza diagnostyka w statystykach zwiększa liczbę chorych, co brzmi paradoksalnie.
@wykopowiczka69: To nie jest kwestia edukacji tylko waszego wszystkowiedzenia i #!$%@?. Ojciec mojego niebieskiego pali papierosy jak #!$%@? i od kilku lat ma kaszel jak zapłon w jelczu, niebieski mu mówi, że może by wypadało pójśc do pulmunologa, zrobić rtg, tomografię, bo normalne to nie jest tylko pytanie czy to rak czy coś lżejszego, a ten #!$%@? coś o leczniczej mocy aloesu i że on wie lepiej, a poza tym to
Wow, u mężczyzn 30% rak jąder.... Za to u kobiet 14% rak piersi. Zgadnijcie na edukację o których z tych dwóch, w imię "równouprawnienia" idzie kilka razy więcej pieniędzy wydawanych przez państwo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@mateoaka: I Ty masz ku*wa 300 plusów? Rak jąder wystąpi u jednego na 250 mężczyzn. Rak piersi u jednej na 8 kobiet.
@pmub: Tak ze 2x wyższa niż na zachodzie. Polskie leczenie nowotworów to umieralnie. Na zachodzie 2x więcej ludzi choruje na raka, a leczą większość ludzi. U nas mimo o wiele mniejszej zachorowalności umiera więcej osób na 100000. Ale powiedz coś o polskiej służbie zdrowia, to zaraz przyleci jakiś lekarz i powie, że jesteś miłośnikiem Zieby.
@cieliczka: Ja ostatnio wyczułem u siebie guza, właśnie "tam", myślałem, że spłynę po ścianie...okazało się że to cysta, w sumie na obu ją mam, usg wykonane, oba jajka prawidłowe, ale co się stresu najadałem, ehhh....( ͡° ͜ʖ ͡°)