Wpis z mikrobloga

Czy są tu jacyś ludzie, którym udało się pokonać lęk przed rozmową po angielsku? W sensie, że macie duży zasób słów i dużą wiedzę jeśli chodzi o obcy język, ale kiedy trzeba rozmawiać z kimś w tym języku to nagle przez stres zaczynacie dukać i zapominacie totalnie wszystkiego?
Ja tak mam i szukam sposobu na to, aby wyzbyć się lęku i paniki przed rozmową
#pytanie #pytaniedoeksperta #angielski #naukajezykow
  • 28
@kwiati: To ja mam jakoś inaczej, nie uważam żebym miał naprawdę duży zakres słownictwa, ale nie boję się mówić, ale to przez to, że podróżowałem i zadaję się z obcokrajowcami. Musisz tak samo - rzucić się na głęboką wodę
@Niewiemja: nie ma takiej osoby. Niebieski mi proponuje abyśmy sobie rozmawiali ale ja odczuwam wręcz atak paniki i mega stres ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@BlueBear: zazdroszczę. Ja pracowałam kiedyś w UK 3 miesiące, musiałam rozmawiać codziennie ze współpracownikami i to był koszmar, w ogóle mi to nie pomogło a jak wracałam do Polski to odczuwałam taką ulgę jakby mi ktoś ciężar z pleców zdjął
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kwiati: wg. mnie tutaj najważniejszy jest trening czyli po prostu jak najczęstsze rozmowy. Poznaj ludzi zza granicy i cwiczcie razem. Ja głównie utrzymuje kontakty w formie tekstowej ale widze duży progres między tym jak dawniej zaczynałem używać języka który też wydawało mi się że znam w miarę dobrze a tym jak jest teraz
Trzeba mieć dobry humor i umieć się wyluzować psychicznie,ja kiedyś miałem podobnie jak Ty i wielu ludzi,teraz mam #!$%@? i mimo,że poziom mojego angielskiego jest bardzo niski to umiem się z każdym dogadać łącząc 5 różnych czasów na raz w jednym zdaniu i nikt mi nawet uwagi nie zwraca,a co śmieszne czytać i pisać po angielsku już nie za bardzo umiem chociaż miałem w szkole jak każdy xD ale zawsze miałem problem
@shadow_no: właśnie z pisaniem nie mam problemu, utrzymuję znajomosci z ludźmi, z którymi pracowałam w UK i jest dobrze, ale tylko dlatego że piszemy. Jak miałabym do nich zadzwonić to nie dałabym rady, mam mega blokadę, no nie i już:<
@MiesnaPanda: właśnie mam problem z tym żeby mieć #!$%@?, kurczę, jak Ty to robisz? Ja wiem że umiem dość sporo ale nie umiem przestać myślec że się kompromituję robiąc błędy i to powoduje, że totalnie odpływam w stresie i kompletnie nie mogę nic powiedzieć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kwiati: to tutaj już raczej problem typowo natury psychologicznej a nie językowej. Zastanów się co najbardziej powoduje u Ciebie tą blokadę i skup się na tym żeby popracować nad tym aspektem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kwiati: miej #!$%@? jednym slowem:) samoakceptacja i praca nad sobą pod względem poprawy postrzegania siebie i własnej wartości to raczej coś czego człowiek się uczy każdego dnia. Nie ma na to złotej recepty