Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chciałem iść do gastrologa ale chyba nie pójdę.
Mam problemy z wyproznianiem. Rano przed pracą dwa razy, w pracy jeszcze raz.
Miałem załatwić skierowaniy na kolonoskopię.
Jednak nie wiem czy tam iść.
Mam teraz dwa tygodnie urlopu i nie wychodzę do pracy. Teraz załatwiam się raz na dwa dni.
Wygląda jak #zespoljelitadrazliwego #ibs. Jakieś wskazówki jak z tym walczyć? Jakieś leki, może na receptę? Może jakieś produkty włączyć do diety?
#dieta #zdrowie #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 13
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: przy problemach z cyklem wypróżnień kolonoskopię zrobić warto niezależnie od tego co Ci się wydaje. Jeśli chcesz to zapraszam na prv odpowiem na wszystkie pytania - może Cię to trochę uspokoi ( ͡° ͜ʖ ͡°) zespół jelita drażliwego jak wszystkie nieswoiste choroby jelit leczy się ciężko - niewiele o tym wiadomo. Niektórzy podważają samo istnienie takiego schorzenia.
  • Odpowiedz
Op: @Basiura89: @bialegomisa:

Nie bardzo mogę na pw bo nie mam już konta na vikop.
U mnie najgorsze jest to, że brzydzę się toalety w pracy i chodzę tam tylko jak już czuję że zaraz wybuchne, albo jak widzę że sprzątaczka świeżo wysprzątała. Inaczej boję się że dotkne deski/porcelany penisem i będzie problem.
Jakieś leki są warte uwagi? Lekarz rodzinny mi dał raz duspatalin, ale jakoś nie pomogło i
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Problemy zdrowotne wywołane stanem psychicznym diagnozuje się zwykle na końcu. Procedura jest taka, że najpierw trzeba wykluczyć klasyczne przypadki. Może być też tak, że przyczyną wcale nie jest depresja/nerwica, ale wpadłeś w koło, w którym sam się nakręcasz i ze strachu przed problemami gastrycznymi rzeczywiście je wywołujesz. Wtedy pomogłoby wyciszenie. Spróbuj na początek jakichś ziołowych tabletek. Jeśli masz stresującą pracę, to psychotropy i tak nie pomogą i to od razu
  • Odpowiedz
Op: @cat_skeleton:
Może tak być, że wpadłem w to koło.
Praca nie jest stresująca. W żadnym wypadku.
Co do higieny - sama deska to nic
Najwyżej zrobię sobie orle gniazdo xD chociaż i tego unikam, bo podobno nic nie daje.
Boję się o konkretny kontakt członka z toaletą, bo wiem że łatwo się syfu nabawic
A nakładki nie wchodzą w grę
Zbyt "męski" zakład.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua}
  • Odpowiedz