Wpis z mikrobloga

#czadowyfilm #zdrowie #czad #tworczoscwlasna

Mirki!

Ponad rok temu przeżyłem ostre zatrucie tlenkiem węgla o czym nie omieszkałem Was poinformować we wpisie z karetki. Tak, jestem aż tak bardzo uzależniony ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Ponad 26% tlenku węgla we krwi jednak serce i mózg ok. Wyszedłem ze szpitala i popełniłem kolejny wpis, m.in zapowiadający Akcję Czadowy Film, czyli film społeczny o tlenku węgla, oczami gościa który spędził 3 godziny w zalanej łazience.

Do akcji przyłączyło się wiele wspaniałych osób, w tym z mirko, a ona sama się rozrosła.
Dziś ma swój finał

Wiele osób chciało być wołanych więc wołam wszystkich z drugiego wpisu i zapraszam do znaleziska:

https://www.wykop.pl/link/4788299/czadowy-film-o-akcji-spolecznej-przeciwko-czadowi-ktora-zaczela-sie-na-mirko/
  • 82
  • Odpowiedz
@Zuchwaly_Pstronk: Dobra robota! Czy mi się wydaje czy YT coś #!$%@? ostatnio z bitratem? Szczególnie na tych ujęciach na zewnątrz, jak podjeżdża straż, obraz trochę "chmurzy". Może to mylne wrażenie ale od jakiegoś czasu, wydaje mi się, że większość filmów jakościowo gorzej wygląda.
  • Odpowiedz
@Zuchwaly_Pstronk:
Mam czujnik od 05.2015. 130zł kosztował. ¯\_(ツ)_/¯
Od zamontowania wielokrotnie piszczał. Nigdy nie były to jakieś wysokie stężenia, ale gdyby nie było czujnika, to nie wietrzylibyśmy kotłowni i mogłoby się to źle skończyć.
  • Odpowiedz
@Zuchwaly_Pstronk:
Mam model Kidde 7DCO z wyświetlaczem.
Wyświetla bieżące stężenie. Pamięta maksymalny pomiar. Działa na baterie AA, więc jest niezależny od przerw w dostawie energii. O konieczności wymiany baterii informuje z wyprzedzeniem. Założyłem bodajże duracelle i do tej pory nie wymieniałem.
Posiada autodiagnostykę, więc w razie awarii sam ją zasygnalizuje.
Producent daje aż 10lat gwarancji. Szkoda, że na sprzęt AGD tyle nie dają ¯\_(ツ)_/¯
Ps.
Polecam czujniki z wyświetlaczem. Od razu
  • Odpowiedz
@Zuchwaly_Pstronk: Kolego po Twoim wpisie kupiłem czujnik. Nie mineło kilka miesięcy a już gościłęm u siebie straż pożarną o 3 w nocy. Niestety strażacy nic nie wykrili. Po tej akcji kupiłem drugi czujnik. W tę sobotę miałem znów gości. Czad u mnie i u sąsiadów na górze i dole. Kominiarz był w poniedziałek i rozkłada ręce bo wszystko z wentylacją jest ok. Dodam, że ani razu nie włączył mi się czujnik
  • Odpowiedz
@paulinsien: powiem tak, mam normalny piec na węgiel i drzewo z firmy Sas-a, wracam dzisiaj wieczorem do domu, myślę podłożę do centralnego, zachodzę a tam tak duszno, patrzę, a mama podłożyła do pieca i zatkała wylot powietrza, mówię co Ty to robisz, zatruć nas chcesz, a ona z tekstem, że chciała pranie wysuszyć :) jeszcze mamy kratkę zabezpieczającą w piwnicy, ale do niej drzwi też były zamknięte :(
  • Odpowiedz
@3330235: z tym też nie jest tak pieknie, zapewnie mówisz o liście czujek RAPEX:

http://bezpiecznydom.net/artykul/131/rapex-czyli-czarna-lista-towarow-a-czujniki-czadu

Z tym jest troszkę jak z dopalaczami - jakaś czujka trafia na listę, to producent wypuszcza nową, równie lub nieco inaczej wadliwą, i zanim znów zrobi się o niej głośno albo trafi na czarną listę to zdąży sobie zarobić.

Na naszej www jest poradnik jak dobrać czujkę, bardzo fajny.
Oczywiście nie mówię też żeby się nie
  • Odpowiedz