Wpis z mikrobloga

Macie jakieś sensowne przepisy na dania azjatyckie? Nie wiem jak się za to zabrać, znajduję jakiś fajny przepis a tam łyżeczka oleju arachidowego, łyżeczka octu ryżowego, łyżeczka sosu sojowego itd. Na tylko te rzeczy musiałbym wydać z 50zł a następnie ugotować to samo 50 razy, aby te rzeczy zużyć.
#gotujzwykopem #gotowanie #kuchnia
  • 6
@Bolszoj: Do curry wystarczy Ci pasta (proszek to syf), mleczko kokosowe i warzywa.
Do dostania tanio w każdym markecie i całość zużyjesz za jednym razem.
@lunga: Tylko, ze to nie będzie żadne curry, tylko zupa z mleka kokosowego i pasty. Proszek curry i pasta curry to zupełnie inne rzeczy przeznaczone do zupełnie innego stosowania. Większość past curry dostępnych w Polsce ma naprawdę beznadziejny skład. Lepiej i taniej robić je sobie samemu.
@Bolszoj: Takie życie. Sos sojowy, ocet ryżowy, sos rybny i olej arachidowy, imbir, jakaś pasta chilli są niezbędne, żeby zrobić cokolwiek, więc nie będziesz
@kaen: Gdy mocno odparujemy to zrobi się sos. Chociaż gdy oglądałem program telewizyjny czym tak naprawdę w Indiach jest curry to pokazali stoiska z żarciem uliczym i to były właśnie takie przeróżne zupy. Tak jak kebab u turasów to nie jest to co u nas - w bułce ani naleśniku. Co do past to Kanokwan mi bardzo smakują.
@lunga: Tu nie chodzi o konsystencję tylko przyprawy i sposób przygotowania. Curry w Indiach to osobna sprawa. Kanokwan to kuchnia tajska czyli coś jeszcze zupełnie innego. Na dodatek to kostki rosołowe: tłuszcz palmowy, cebula, czili i trochę galangalu. Curry z tej pasty i mleka kokosowego to jak rosół z kostki knorra.