Wpis z mikrobloga

Ja ostatnio zacząłem oglądać z angielskimi napisami i powiem że zależy od filmu jakieś bohemian rhapsody to 95% zrozumiałem ale faworyte to tak średnio bym powiedział ( w połowie przerzuciłem się na polskie ))¯_(ツ)_/¯
@Donmaslanoz14
Do końca moich dni będę przeklinał los że urodziłem się na tym #!$%@? zwanym Polską. Niby można było gorzej trafić jakiś Kongo. Nawet ucząc się języka chodząc na korki ciężko zrozumieć filmy w których słownictwo jest tak wysublimowane i specyficzne
@DarSan: No wiadomo, że jak akcja dzieje się na XVII wiecznym dworze angielskim, to język jest trochę trudniejszy niż w większości filmów. Podobna sytuacja jest z takim np. The Wire, gdzie mówią takim slangiem, że nawet ludzie dla których angielski to język ojczysty oglądają z napisami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dlatego brak napisów do takiego Vice boli bardziej niż do dajmy na to Bohemian Rhapsody, bo jak
Muszę się przyznać, że bawię się w tłumaczenie tego. Dobrze by było jakby ktoś mi pomógł bo coraz mniej mnie to bawi. Strasznie ten film przegadany i dużo zwrotów typowo amerykańskich (slang), nie wspominając o skrótach i słowach typowo politycznych. Ktoś się pisze? ;)