Wpis z mikrobloga

jakie sałatki robicie najczęściej? zwykle robię sałatkę z mixu sałat, kurczaka, sera fety i papryki albo ryżową w podobnym składzie. chętnie zrobiłbym inną tylko nie mam pomysłu jaką a przepisy jak zwykle wydają się za trudne.
#gotujzwykopem
  • 11
  • Odpowiedz
Bardzo polecam -> ser (pokrojony w małe kostki) ananas, prażone nasiona słonecznika, majonez

Smakuje dużo lepiej niż brzmi. Naprawdę jest wspaniała
  • Odpowiedz
@james_white: Z tuńczykiem: Mix sałat, cebula, fasola czerwona, kukurydza, tuńczyk, sos czosnkowy. Z boczkiem - smażony na krucho boczek, cammembert drobno krojony lub pleśniowy w wiórkach lub parmezan, mix sałat, pomidory suszone, pestki słonecznika. Może być jajko lub kurczak dodatkowo.
  • Odpowiedz
@james_white: Kurczaka bym zastąpił rybą, przynajmniej z własnej perspektywy, #!$%@? się go przez całe życie tyle, że może zbrzydnąć. I dorzuciłbym jakąś rzodkiewkę czy coś i ciapnął jakimś fajnym sosem. Przy czym czosnkowy fajny nie jest, tylko w tej akurat chwili nie mam pomysłu, jaki on mógłby być.
  • Odpowiedz
@james_white: Obżeramy się obiema, więc polecam. Tak, do pierwszej tuńczyk z puszki (puszka na jeden mix mniej więcej). Do drugiej to pamiętaj o sosie, ten z knorra czy z biedry do mieszania z olejem i wodą jest spoko
  • Odpowiedz
@james_white: Kurde, kiedyś u babci jadłem taką zajebistą sałatkę, ale jakoś zapomniałem wysępić przepis. Było tam coś podobnego wielkościowo i z wyglądu do takiego fileciku ze śledzia, tylko nie był w ogóle słony.
  • Odpowiedz
@james_white: najczęsciej to co akurat jest dobrego w sklepie i do tego vinegrette (oliwa, ocet winny, musztarda djon, sól/pieprz, opcjonalnie jakieś ziółko allbo czosnek).
A z takich nazwanych to Cezar, albo Cobb
  • Odpowiedz