Wpis z mikrobloga

Krakowski Radny planuje postawić 3500kamer w samym Prądniku Czerwonym powołując się m.in. na poprawę bezpieczeństwa. Niestety nie dostarczył żadnych info nt prawdziwości tej tezy i w dyskusji nie podejmuje tego tematu.
Ceniących prywatność, dyskusję publiczną i miejski budżet zachęcam do lektury. Legalność też wątpliwa.

"Nie podoba Ci się projekt „monitoringu totalnego” w Krakowie, ale brakuje Ci argumentów, żeby przekonywać innych? Ściągnij przygotowaną przez nas ulotkę (do samodzielnego druku). Możesz zostawić ją w kawiarni, kinie i skrzynce na listy sąsiada"

Całe wystąpienie do Prezydenta
https://panoptykon.org/sites/default/files/stanowiska/panoptykon_wystapienie_do_radnych_krakowa_monitoring_totalny_8.02.2019.pdf

rozmowa: https://panoptykon.org/biblio/czy-pod-kamerami-jest-bezpieczniej-rozmowa-z-pawlem-waszkiewiczem
ulotka i reszta ; https://panoptykon.org/sites/default/files/panoptykon-kamery-krakow-ulotka-20190209_3.pdf

#krakow #prywatnosc #bezpieczenstwo #monitoring #prawo #przestepczosc
kieru - Krakowski Radny planuje postawić 3500kamer w samym Prądniku Czerwonym powołuj...

źródło: comment_HacGNzWbp9JGsRhAeesBEftDiCtJNixv.jpg

Pobierz
  • 18
@powaznyczlowiek:

Tak Wantuch.
@piekuo: No właśnie on ma dużo pomysłów. Sporo dobrych (likwidacja bloku głsowań, reakcja z zatrzymaniami na długiej, likwidacja darmowego parkingu dla urzędników..itp), jak i ten, który jest wysoce nieprzemyślany...
reakcja z zatrzymaniami na długiej


@kieru: super sprawa, kilka tysięcy (lub kilkanaście?) złotych miesięcznie dla ludzi którzy będą jeździli rowerami po długiej i prosili kierowców o równe parkowanie aut ( ͡° ͜ʖ ͡°) super pomysł
super sprawa, kilka tysięcy (lub kilkanaście?) złotych miesięcznie dla ludzi którzy będą jeździli rowerami po długiej i prosili kierowców o równe parkowanie aut ( ͡° ͜ʖ ͡°) super pomysł


@piekuo: to jego eksperyment był, za własny hajs i było to dziwne, ale się zbiegło tak że w tym czasie nie było zatrzymań, więc ma "dowody"(anegdotyczne;) ), że jest problem i trzeba reagować.
Bardziej mówiłem o interpelacji, niż
lodowki do szkół (za własny hajs z diety)


@kieru: coo skąd ten pomysł? Finansowanie miało być z miasta normalnie. Poza tym pamiętam ten program, masz jakieś info czy on w ogóle wszedł w życie? Bo z tego co pamiętam sporo głosów było że to zły pomysł

Nigdzie nie mogę też znaleźć info że hulajnogi to był jego pomysł - jesteś jakimś fanbojem Wantucha czy co? XD chyba że to pan? XD
coo skąd ten pomysł? Finansowanie miało być z miasta normalnie. Poza tym pamiętam ten program, masz jakieś info czy on w ogóle wszedł w życie? Bo z tego co pamiętam sporo głosów było że to zły pomysł


@powaznyczlowiek: Nie wiem jak cały program, widziałem, że w swojej dzielni kilka zafundował
podbobnie ze stojakami. Po prostu zafundował pod szkoły w swoim okręgu.
(głównie z jego profilu info, ale też przewijało się to
prostu zafundował pod szkoły w swoim okręgu.

(głównie z jego profilu info, ale też przewijało się to w mediach o ile dobrze kojarzę)


@kieru: możesz podać jakieś źródło? Bo ja naprawdę nieźle kojarzę tego Wantucha (nawet niedaleko mieszkałem) i w życiu nie słyszałem żeby sam za coś płacił - jedyne co to kojarzę że ogarnął sponsora na 4 oczyszczacze powietrza, które rozdał potem do przedszkoli w konkursie - plus dla niego
czytałem :) trochę się rozpędziłem bo o takich rewelacjach nie słyszałem serio - przepraszam za to


@powaznyczlowiek: :) jak miło się czyta takie rzeczy na wykopie. Rzadkość;)

a co do meritum, nie chce mi się szperać, ale na szybko znalazłem wniosek o stojaki na hulajnogi po szkołami (w nietypowych okolicznościach)
Większość rzeczy faktycznie z jego profilu, ale tez nikt mu tam nieprawdy nie zarzuacał, nie to co małej sensowności.

link do
@kieru: zajebiście, bo z takiej kamery i tak nie da się zidentyfikować sprawcy ale już można inwigilować normalnych ludzi.


@Aerwin: a ja tam akurat powiem, że mi się projekt podoba. Zakładając oczywiście, że kamery będą działać tak jak w projekcie - naciskamy przycisk alertu, jest podświetlenie i aktywacja kamery, żywy operator itd. Generalnie dobrze jest tępić dresiarską patolę.
@enron: ile tej dresiarskiej patoli spotkałeś w ostatnich latach na Prądniku? ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo ja tu żyje prawie 30 lat i w ciągu ostatnich 10 to chyba bym ani raz nie wcisnął przycisku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zakładając oczywiście, że kamery będą działać tak jak w projekcie - naciskamy przycisk alertu, jest podświetlenie i aktywacja kamery, żywy operator itd.


@enron: Zakładając, to słowo klucz.
Na jakiej podstawie moglibyśmy założyć, że monitoring ten bedzie miał skutek prewencyjny? Autor nie przedstawił takich badań/statystyk, ani w ogóle nie odnosi się do tej kwestii będąc pytany pod swoimi postami i komentarzami(mimo, żę odnosi się do innych kom)

Jeśli tego typu informację sa,