Wpis z mikrobloga

Taka refleksja mnie naszła: na tym portalu jest mnóstwo facetów, którzy wręcz nienawidzą kobiet. Obwiniają je za całe zło tego świata i przyczynę ich niezadowolenia z siebie i życia. Wielu seryjnych morderców pałało właśnie taką awersją do płci przeciwnej, dlatego zabijali. Np. Ted Bundy wybierał ofiary podobne do kobiety, która go kiedyś porzuciła. Ciekawe jak bardzo niebezpieczne jest zjawisko, które obserwuje na tym portalu czyli wzajemne nakręcanie się mężczyzn i utwierdzanie w przekonaniu, że to nie z nimi jest coś nie tak, tylko z wszelkimi laskami na tej planecie. Z jednej strony mi ich szkoda, bo ktoś musiał ich bardzo skrzywdzić, do tego nie potrafią przyznać się samym sobie do swoich błędów, a z drugiej strony im dłużej czytam wpisy na tym portalu, zaczynam bardziej bać się ludzi. Mimo tego, że nie raz byłam traktowana jako głupsza i mniej kompetentna ze względu na swoją płeć to takiego jadu jak na Wykopie nie widziałam nigdzie. A może raz. Przeglądając jakieś forum na dark webie i czytając wpisy mężczyzn polecających sobie najlepsze sposoby na ogłuszenie kobiety by ją później zgwałcić. Z ich wypowiedzi biła podobna pogarda. To przerażające.
  • 66
  • Odpowiedz
@kvoka: Przecież to Ty zaczęłas ten temat, a ja Ci pokazuje dlaczego faceci coraz częściej łapią #!$%@? na kobiety, bo Ciebie to dziwi. Tak, mlode kobiety są o wiele gorsze w relacjach międzyludzkich. Potem trend się odwraca :)
  • Odpowiedz
@Gilbert_Prukwa: Nie chodziło mi w tym wpisie o to by ktoś udowodnił mi, że Mirki nienawidzące kobiet mają racje. Dobrze wiem, że ludzie potrafią być okrutni. Ale płeć nie ma tu nic do tego.
  • Odpowiedz
@kvoka: Masz portal gdzie 99% to faceci, na kogo mają narzekac? Widzialem Twoje foto i wiem, ze ładne kobiety wcale tak łatwo nie mają i zazwyczaj są mniej walniete, ale wierz mi, taka przeciętna Twoja kolezanka w wieku 23 lat juz pewnie piekło zgotowala ze trzem facetom. Ja tam dalem sobie ostatni rok na dzialanie w Polsce, jak tu się nie uda kolejny raz, to robię import. Mnie samego tez nie
  • Odpowiedz
@Gilbert_Prukwa: Przestań już. Dlaczego wciąż usiłujesz mi udowodnić, że to moja wina i wszystkie kobiety są takie same? Przestań generalizować bo sam sobie robisz krzywdę, to psuje relacje między ludźmi. To trochę jak rasizm - skrzywdził mnie czarnoskóry to nienawidzę wszystkich Murzynów.
  • Odpowiedz
@Gilbert_Prukwa: Ta rozmowa nie ma sensu. Cokolwiek bym nie napisała to ty podasz następny przykład jak tobie, albo koledze stała się krzywda przez jakąś kobietę. Byłoby żenujące jakbym zniżyła się do poziomu i zaczęła odpowiadać co mi lub znajomym zrobili mężczyźni. Do niczego to nie prowadzi.
  • Odpowiedz
@kvoka: poruszyłaś fajny temat, ale niestety nie jest to miejsce do dyskusji, bo najłatwiej jest obwinić za niepowodzenie wszystko wokół. Są kobiety szmaty i są faceci szmaci. Ja w sumie widzę, ze na mirko jest bardzo dużo fajnych niebieskich, z którymi nawet jak się przegaduje na jakiś temat to maja spoko argumenty, a nie piszą do mnie: japa p0lko XD
  • Odpowiedz
@kvoka: bo traktujecie tych ludzi jak śmieci. Teraz się co niektóre potrafią przebudzić i zmienić swoje parszywe postępowanie, ale w większości wypadków po prostu potraficie poniżyć. Ja przegrywem nie jestem, nawet w wykopowej opinii 8/10 (zrobiłem tu kiedyś #pokazmorde ), ale również kilka razy w swoim życiu zostałem po prostu podle potraktowany i ciężko było się pozbierać. Zawsze traktuję ludzi z szacunkiem, niezależnie czy są biedni/bogaci/mali/duzi/słabi/mocni. Kobiety, niekiedy nawet w moim
  • Odpowiedz
@kvoka:
Tego nie pomalujesz, Ci ludzie są zaslepieni. Spotkałem takiego gościa raz, bo wyjechaliśmy razem na wypad firmowy, poziom pogardy był masakryczny. A siedzenie na takich portalach jak wykop tylko to pogarsza.
  • Odpowiedz
@RafalLygrys: I po co ta uszczypliwość?

Nie uważam by było coś takiego jak my kobiety i wy mężczyźni. Oceniam ludzi po ich czynach. Jeżeli ktoś zrobi mi krzywdę to pretensje mam do niego, a nie do osób z jego rodziny, czy osób takiej samej płci jak on, czy do osób o podobnych zainteresowaniach jak on itd. Dla mnie to logiczne.
  • Odpowiedz
@kvoka na pocieszenie albo i nie. Taka postawa ich do niczego nigdy nie doprowadzi. Może oni myślą, że zbawiają świat. Ale prawda jest taka, że pogrążają się jeszcze bardziej. Ta nienawiść zniszczy ich samych. Będą całe życie samotni bo nikt nie zechce żyć z frustratem. To faktycznie może być groźne bo część z nich na pewno jest zaburzona i takie coś może doprowadzić ich do krzywdzenia kobiet i któryś z nich może
  • Odpowiedz
@kvoka: Spójrz na to tak: sama zauważyłaś, że na Wykopie jest mnóstwo facetów, którzy nienawidzą kobiet. Mnóstwo, ok. A teraz, ilu jest seryjnych morderców? Bardzo, kurde, niewielu. Oczywiście nieseryjny morderca to też morderca, ale strzelam, że nieseryjnych morderców zabijających kobiety z nienawiści również będzie bardzo mało. Czyli z dużej grupy mizoginów bardzo niewielu zabija (pomijam fakt, że mówimy o nienawiści do kobiet na Wykopie, a podałaś Teda Bundy'ego jako przykład seryjnego
  • Odpowiedz
@kvoka: a ty zrównujesz ludzi pogardzających kobietami do "wielu seryjnych morderców". Co do kobiet - wiem, że się nie powinno generalizować, ale zaś większość, które poznałem okazała się potem taka sama/podobna. Ciężko więc wtedy nie generalizować :)
  • Odpowiedz
@mroczny-jogurt: A ze mnie się nabijali, że mam duże. Tak że nie dogodzisz. Miałam kompleksy wiele lat, nawet po liceum wciąż chodziłam w za dużych koszulkach, żeby nie było widać. Dużo czasu minęło zanim siebie zaakceptowałam i nauczyłam się odpowiadać na chamskie zaczepki i komentarze obcych mi facetów. Ludzie są okrutni. :/
  • Odpowiedz