Wpis z mikrobloga

Dzieki Mirku, który poleciłeś #ksiazki Dallas 63 Kinga w jednym z wykopku o Adamowiczu. Pisałeś, że tam mniej wiecej można poczuć co morderca czuje w trakcie zbrodni. Może tak nie do konca, ale kurde bardzo mi sie spodobała ta książka. Szukałem w mojej historii, żeby Ci podziękować, ale niestety coś nie moge tego wątku znaleźć. Gdziekolwiek tam jestes mordka dzieki za te polecenie!! Akurat wzbraniałem sie przed #stephenking , ale jednak mnie podkusiłeś i jestem pod wrażeniem. Pytanie czy może zacząć pod Kopułą czytać? ktoś coś poleci jeszcze Stefana?
  • 16
@glownights Bastion czytałem. Jeżeli szukasz podobnej książki do Dallas 63 to u Kinga nie znajdziesz. Bastion jest świetną książką, choć czasami trzeba mieć wytrwałości sporo do niej, ale trzeba ją moim zdaniem znać. Rękę Mistrza również polecam, ale to już zupełnie inne klimaty od D63. Masz rację co do porównania jej do serialu, miałem podobne odczucia :)
@lukas83: a właśnie jeszcze Zielona Mila xD a co z Bastionem bo tak widzę, że niby zachecasz ale boisz się jednak bo jak wpadne w tę książkę to jeszcze nie wyjde z niej ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@glownights Krótko to o końcu świata który przeżywają jednostki. Każde z nich ma podobną wizję i udaje się w tym samym kierunku po ruinach tego świata. W jakim celu, tego nie wiedzą, mimo to podążają tam, tak jak by na zawołanie kogoś. To tak w skrócie, mogłem coś przekręcić, czytałem ją kilka dobrych lat temu. ; )
@glownights Czasami tak, niektóre wątki mogły by być krótsze z tego co pamiętam. Tak jak pisałem, czytałem ją bardzo dawno temu, pamiętam że czasami nie miałem ochoty jej czytać przez to, ale po tych kilku latach te mniej przyjemne wspomnienie zatarły się, zostało w głowie to co najlepsze z tej książki. Jeżeli spodoba Ci się ona, to jest podobna innego autora, ale nie polecam czytać jednej po drugiej, warto zrobić sobie dłuższą
@lukas83: Okej dzieki Ci za odpowiedź i poświęcony czas. Tak, trzeba nabrać troche świeżości pomiedzy książkami. Kiedyś tak pojechalem z Lemem i wpadłem w jakaś pętle czasową- byłęm raz czwartkowym, raz piątkowym #pdk po prostu myliły mi sie już postacie xD. Ale okej, spróbuje Bastion pożyczyć i jak przeczytam to Cie znajde i albo Ci podziekuję albo... będę klikał w klawiaturexD
@glownights: Zakończenie Pod kopułą faktycznie może rozczarować, ale według mnie i tak warto przeczytać, bo charakterystyki postaci i relacje między nimi mistrzowsko opisane ;) Ale jeśli nie chcesz ryzykować to dołączam się do polecania Bastionu. Jak chcesz poczuć klimat to możesz przeczytać opowiadanie Nocny przypływ ze zbioru Nocna zmiana
@lukas83: @lukas83: ja bastion przeczytałam późno, już po wielu ksiażkach Kinga, tak samo Mroczną Wieżę. Ręka mistrza bardzo spoko, fajny klimat ma, chyba dwa razy czytałam. Pod kopułą było nawet ciekawe ale już momentami męczące. No i Stefek jest mistrzem w tym jak #!$%@?ć zakończenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@StaryZdzich Zdecydowanie tak, jego zakończenia książek wołają czasami o pomstę do nieba. Mroczna Wieża przede mną, nie mogę się jakoś do niej zabrać. Zawsze coś innego znajdę do poczytania; )