Wpis z mikrobloga

Dzień dobry #szczecin, marzy mi się ostatnio przeprowadzka do Waszego miasta. Zastanawiam się jednak jakie osiedla są polecane, a jakie przeciwnie. Możecie coś polecić i odradzić?
Z tego co do tej pory udało mi się dowiedzieć to Pogodno na tak, a Niebuszewo zdecydowanie na nie.
  • 26
Jako stary paprykarz powiem Ci że nie już dzielnic gorszych i lepszych. generalnie patrz na komunikacje i unikaj śródmieścia.


@DonMartyn: Z pierwszą częścią zdania się zgodzę. Dzisiaj nie ma dzielnic lepszych czy gorszych, takich w których trzeba zamieszkać a w których nie powinno się mieszkać. Sporo w tej kwestii się zmieniło i w sumie wiele zależy od szczęścia i sąsiadów.

Potwierdzam, że warto patrzeć przede wszystkim na to jaki będziesz miał
To może więcej szczegółów:
dojazd do pracy odpada bo pracuję głównie w domu, zależy mi na dobrej komunikacji z centrum żeby nie było problemu iść coś zjeść / kino / jakieś życie miejskie.
Sprecyzuję też co mam na myśli patrząc na "gorsza / lepsza" dzielnica. Chodzi mi głównie o bezpieczeństwo, żebym mógł wyjść po zmroku z domu i nie dostać nożem w plecy albo stracić telefonu. Wiem, że teraz wszędzie się to
Właśnie zależy mi na bliskości centrum albo chociaż dobrym dojeździe tam komunikacją


@Kotor: to unikaj nowych osiedli na Warszewie przy Podbórzańskiej i okolicach. Pełno się tego teraz buduje więc i ogłoszeń pewnie będzie równie dużo. A generalnie to nic tam nie ma, ze dwa sklepu spożywcze na krzyż i jeden autobus. Da się dojechać do centrum bezpośrednio, ale to nie jest tak, że o, wyjdę sobie i pewnie zaraz jakiś autobus