Wpis z mikrobloga

Czy mam szansę wygrać odszkodowanie od firmy Huawei?

Kupując telefon w roku 2016 r. kupowałem produkt z widzą iż mogę odblokować bootloader.
Po zakupieniu przeze mnie produktu firma Huawei zmieniła zasady i zablokowała udostępnianie kodów odblokowujących bootloader. Uważam że dla produktów zakupionych przed 25.07.2018 powinny być utrzymać zasady które obowiązywały w dniu zakupu produktu. Urządzenia zakupione po 25.07.2018 mogą być objęte nowymi zasadami i klient kupując produkt godzi się na te zasady.
Firma Huawei zmieniła zasady dla mojego produktu w związku z czym naraziła mnie na straty, ponieważ funkcjonalność mojego produkty została ograniczona przez co jestem zmuszony do zakupu nowego telefonu, gdyż nie mogę wykonać na moim telefonie operacji które planowałem wykonać w dniu zakupu telefonu.

Telefonu z czasem zaczynają wolniej działać i bateria krócej trzyma. Aktualizacje powodują że oprogramowanie jest bardziej obliczeniowo-chłonne a pojemność baterii spada z czasem. Sposobem na wydłużenie żywotności telefonu jest odinstalowanie części zbędnego oprogramowania lub wgranie czystego androida (alternatywnego ROMu). Bez odblokowania bootloadera nie ma niestety takiej możliwości w związku z czym żywotność mojego urządzenia jest skrócona.
Czy z takim tokiem przyczynowo skutkowym mam szansę wygrać w sądzie z firmą Huawei?

#android #huawei #bootloader #xda #androiddev #prawo
  • 5
@Amadek: Pełna zgoda, ja też odradzam zakup Huawei, ale z innego powodu - mój P9 Lite sam się wygiął podczas ładowania po miesiącu użytkowania. Takie cuda się dzieją, nigdy nigdy więcej Huawei
A jeśli faktura zakupu jest wystawiona na firmę?


@Amadek: w takim wypadku nie jestes konsumentem wiec istnieje mozliwosc dochodzenia roszczen w przypadku gdyby umowa zostala prawidlowo skonstruowana. W prektyce nie masz szans.