Wpis z mikrobloga

Mam dość tego auta. #skoda #fabia 2018 1.4 #tdi #dsg ma przejechane 74000km, a jest już po dwóch wymianach sprzęgieł, teraz chyba zaczęły siadać wtryski. Jak pociagnąć do odpowiedzialnosci dealera, ktory mnie odsyła do VW group a oni spowrotem do dealera bo oni nie są gwarantem?

Auto oczywiscie naprawione jeśli chodzi o skrzynię ale przez to ze stało tydzień byłem bez pracy (#taxi)
A mogłem mieć #mercedes
  • 15
@balbezaur: to nie diesel jest winny, choć przebieg zacny, pewnie część po obwodnicach więc nie ma tragedii imo.

Problemem jest DSG i ogólnie to, że dwusprzęgłowe skrzynie typowo na miasto to słaby wybór imo. Jeżeli już wziął Fabię na taxi, to równie dobrze mógłby wziąć Rio - Rio z 6AT (nie 7DCT) - to baardzo ciężko zabijalna skrzynia hydrokinetyczna, idealna na miasto - nie wiem tylko, czy Rio to będzie dobra
@balbezaur: hehe :]. Tak teraz sobie myślę, to u mnie w mieście ktoś śmiga Yarisem na taksówce =]].

Ogólnie wracając do DCT to też nie ma tragedii w mieście, ale trzeba uważać, szczególnie w korkach - należy ruszać pewnie (tak, by bieg mógł się w pełni zasprzęglić), gdy stajemy, trzymamy nogę na hamulcu, unikamy "pełzania".
@balbezaur: Bo nie dało się wziąć DSG do TSI z LPG. Skusilo mnie też niskie spalanie (utrzymuje się )
Przy 3.5k pierwsze zgloszenie, potem 5 kolejnych i za szóstym razem zdiagnozowali i naprawili skrzynię. Po kolejnych 30 000 auto mi stanęło na środkowym pasie w centrum w czasie kursu z klientką.
Już po odebraniu auta po naprawie postanowiłem pociagnąć kogoś do odpowiedzialnosci.
Dealer wysłal mnie do Skoda Polska bo oni są
@Student_AWAS: żałuję ze nie wziąlem Toyoty Auris Hybrid (miałem po wypadku 2 tygodnie, bardzo przyjemne auto) , wtedy myślałem że za drogie i szkoda. Teraz widzę jak bardzo się pomyliłem.
@Artuuu: w tamtym roku w Turynie i Mediolanie widziałem spooro Niro/Ioniq i Priusów na taksówkach :). Ogólnie hybryda dobry wybór, choć Yaris czy wspomniana Rio imo trochę mija się z koncepcją taksówki i jednak powinno być to auto co najmniej kompaktowe.
Moim zdaniem hybryda jest ok, nawet zagazowane priusy mamy, ale nowe Niro (jedna jest), Prius plugin i Ioniq są trochę za drogie na taksówkę
@paaszczaktaxi dzwoniłem do UOKiK, nie pomoga mi bo jestem przedsiębiorcą. Dzisiaj dzwonili z ASO i usłyszalem ze to ze względu na zlej jakosci paliwo ktore wlasnie mam w zbiorniku. Dodam że to moim zdaniem jest niemożliwe bo to markowe stacje (zawsze orlen, wtedy też zaczęły się problemy z telepaniem silnika, kazali w aso zmienic stację i zatankowalem na circle k) . Dowiedzialem się też że mam trochę za duzo oleju w silniku
@paaszczaktaxi jak zeszliśmy na temat tej ilosci oleju w silniku, pan się zapytał czy dolewałem oleju, mówię że nie, potem pyta gdzie robiłem ten serwis. Oczywiście u nich. Kolega podejrzewa ze > cytowany tekst słyszałem że jeśli wtryski leją to może on się przedstawiać przez pierścienie tłokowe i wtedy podnosi się poziom oleju po mimo że nie dolewasz