Wpis z mikrobloga

Witam, zostałem właśnie szczęśliwym właścicielem #buldogfrancuski i mam w związku z tym parę pytań, bardzo dużo czytałem artykułów oraz uzyskałem dużo informacji z hodowli jednak chciałbym też otrzymać informację od innych właścicieli.
Głównie na etapie szczenięcym.

Jeśli chodzi o karmienie suchą karmą to w jakich ilościach i ile razy dziennie? Mój samiec jest wiecznie nienajedzony

Jakie zabawki można mu dać jako szczeniak? coś dobrego do trenowania ząbków, wystarczy jakiś sznur czy można mu coś jeszcze dać?

Czy karme Royal Puppy mini lepiej zmoczyć troszkę czy ma być sucha?

Oprócz zwykłej suchej karmy można mu dać jakieś inne przysmaczki?

Wiem, że karmy firmy Royal raczej nie mają dobrej opinii ale chce wykończyć całe opakowanie i wtedy może zamienić na nową, żeby tak nagle nie zamieniać. Którą karmę polecicie dla szczeniaczka?

#psy
  • 16
@Cinek88 nie no mordeczko xD tak serio to mam jeszcze dwa laby i mogę Ci jutro wysłać nazwę karmy ale nawet sam producent podkreśla żeby groszków suchych nie podawać. Może znajdziesz u niego cos odpowiedniego dla budloga ((oo))
@Cinek88 jak chcesz żeby się nie nudził i nie niszczył nic to polecam zainwestować w "kong"
Zabawka z dziurą w którą pakujesz jakieś łakocie i pies się meczy z wyciągiem tego, chyba już za 2 dyszki na luzie to dostaniesz
@Cinek88:
1. Karma wg zaleceń producenta na worku rozłożona na 4 posiłki dziennie
2. zabawki - najlepiej zainwestuj w takie, które łatwo nie ulegną rozerwaniu/rozkruszeniu/połknięciu. Unikałabym sznurków. Zobacz serię trixie dentafun
3. nie ma potrzeby moczyć, ale jeśli pies zjada zbyt łapczywie zastanów się nad kupieniem spowalniacza (+ jedzenie zajmie go na dłużej i troszkę wymęczy) - szukaj pod nazwą "miska spowalniająca"
4. jesli nie chcesz zapewnić szczeniakowi rewolucji, zostań przy
@Cinek88: to co napisała @chilijeczkalily z jedną uwagą - Platinum Puppy ma dużo mięsa ŚWIEŻEGO, które po obróbce zapchane jest ryżem. Z tej marki jedyna godna uwagi jest Iberico (chyba tak się nazywa), ale za to jest piekielnie droga. Z karm godna uwagi jest Simpsons i Alpha Spirit, ewentualnie Acana/Orijen. Wiejska Zagroda też chyba wypada całkiem nieźle ze składem.
@Cinek88 te z trixie maja pare rozmiarow. Na pewno jest o srednicy 5 i 7cm. Wiec jak weźmiesz mniejszą to powinna byc ok na okres szczeniectwa, jak urosnie bezpieczniej bedzie z wieksza srednica.
Ps. Pochwal sie szczeniurkiem :)
@Cinek88 oj tak. Szczeniaki sa lakomczuszkami i jedzą az im sie uszy trzesa. Pozniej pewnie zacznie sie wybrzydzanie ;) zawsze dla penwosci możesz zanieść kal do weta do badania, ale jesli wszystko dobrze z kupkami i ogolnym stanem to zapewne po prostu jak to szczeniak - ma apetyt.