Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Levetiracetam: Można, ponieważ studenci również nie są objęci obowiązkiem szczepień. Zwłaszcza ludzie, którzy ukończyli studia w latach 70 i 80 nie przyjęli połowy szczepionek z dzisiejszego kalendarza.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Levetiracetam: No ja o tym cały czas mówię, że kiedyś tego nie pilnowano. Ostatnio byłam z córką w szpitalu i ani jedna osoba poza recepcją nie była w moim wieku lub młodsza, a mam 42 lata. Wszyscy koło 60-70lat. Ci ludzie nie byli szczepieni na odrę w dzieciństwie, a nikt nie sprawdza czy chorowali i czy przyjęli później choć jedną dawkę. To samo z pneumokokami, o różyczce czy śwince nie wspomnę,
  • Odpowiedz
@lavinka

Jeszcze jedno. W sezonie pracodawcy często organizują szczepienia np przeciwko grypie. A u mnie nawet, ponieważ salowe w większości były z ukrainy, to firma wszystkie doszczepiła MMR.

Udzieliłem ci już odpowiedzi. Teraz twoja kolej. Skąd twierdzenia że:

● nie wolno szczepić alergików

● producent zabrania szczepić za "skłonność do padaczki"
● dzieci z zespołem Downa nie powinny być szczepione i na zachodzie nie są
● PRODUCENT zabrania szczepić dzieci z "problemami
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Levetiracetam: Tak tak na pewno. To ciekawe dlaczego personel masowo choruje. BTW dlaczego 1/3 zaszczepionych zachorowała na odrę? Dlaczego mamy tyle zachorowań na gruźlicę od lat, skoro od wojny każdy noworodek jest zaszczepiony w pierwszej lub drugiej dobie? Mamy najwyższą wyszczepialność na gruźlicę w Europie i zarazem najwięcej zachorowań (poza wielkopolską, gdzie zachorowalność jest porównywalna do zachodu). Dlaczego po wprowadzeniu obowiązku szczepień na pneumokoki - liczba zachorowań gwałtownie wzrosła, zwłaszcza ciężkich
  • Odpowiedz
@lavinka hej hej hej. Pytałaś o przymus, to odpowiedziałem, czekam na Twoją odpowiedź. A nie mnie zasypujesz kolejnymi pytaniami. (BTW "zachorowała 1/3 zaszczepionych", a "1/3 z tych co zachorowała była zaszczepiona" to skrajnie różne rzeczy)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Levetiracetam: Nie ma przymusu doszczepiania się dorosłych, a co dopiero dorosłych lekarzy. Jesteś dorosłym dzieckiem antyszczepionkowców i nie musisz się szczepić na nic, a etat pielęgniarza czy kierowcy karetki dostaniesz po byle kursie. O etacie sprzątaczki w szpitalu nie wspomnę. I tak ukraińska sprzątaczka, zresztą szczepiona ale i tak zachorowała, zaraziła cały oddział odrą.
  • Odpowiedz
@lavinka Chyba nie ma narzedzi prawnych, żeby cos takiego wprowadzić, niestety. Izby lekarskie na to naciskają o ile mi wiadomo. Czekam na źródła twoich ciekawostek wypunktowanych wyżej. Jeśli znowu zignorujesz prośbę, to uznaję że nie masz źródeł i jesteś klasycznym przypadkiem efektu Krugera-Dunninga: nie masz na dany temat pojęcia, ale wydaje ci się, że jednak masz i się mądrzysz.
  • Odpowiedz
@lavinka Chyba nie ma narzedzi prawnych, żeby cos takiego wprowadzić, niestety


@Levetiracetam: Ależ są. Nazywa się ustawa i prawo w ogóle. Wiesz kto prawnie odpowiada za ewentualne powikłania po szczepieniu? Producent? Lekarz? Nie. Ustawa obwinia rodzica. Chlew obsrany gównem, a nie Polska.
  • Odpowiedz
@lavinka czyli przyznajesz że nie masz źródeł. Próbujesz mnie do czegoś przekonać (nadal nie wiem czego) własnymi bajaniami. Tym samym, wszystko inne co piszesz, staje się równie wiarygodne. Piszesz że nudzę. Spoko. Przynajmniej na temat.

Miałem dobrą wolę. Chciałem ci wytłumaczyć zawiłości systemu szczepień, na ile potrafię. Ale nie wygram z zalewem fałszu z twojej strony.

Jeśli ci mogę coś doradzić na przyszłość, to nie kompromituj się pisaniem o medycynie. Nie trzeba
  • Odpowiedz
@lavinka:

Epidemia czarnej śmierci była efektem braku mycia. W PL wystąpiła na niewielką skalę, bo u nas ludzie wiedzieli co to bania czyli łaźnia parowa.


Nie powinnam przeklinać jako dorosła kobieta, ale o #!$%@?. Dziewczyno, Ty nie powinnaś się rozmnażać. Czarna ospa w Polsce nie była tak spektakularna, ponieważ mieliśmy małe zagęszczenie ludności. Nie uczyli Cię o tym w szkole? Za tej złej komuny nas uczyli. Myślisz, że ludność w Polsce
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KRISSVector: Epidemia czarnej śmierci do dziś nie jest taka pewna. Na przykład skąd się wzięła na Islandii, tam to się akurat myli i pół szczura nie było. Są teorie, że to była broń biologiczna i zarazki ktoś roznosił celowo.
  • Odpowiedz
@lavinka:

pół szczura nie było


Taak, na Islandii wszyscy myli się mydełkiem, i ani jednego szczura nie było. Takie koty pracowite mieli.

Są teorie, że to była broń biologiczna i zarazki ktoś roznosił celowo.


Naprawdę w to wierzysz, czy sobie z nas dworujesz?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KRISSVector: A co ja piszę? Ja tylko podwazam hipotezy o masowej dżumie, na którą nie ma dowodów. Kilka próbek trupów z paru mogił to nie jest dowód. Należałoby przebadać mogiły podżumowe wszędzie, gdzie wystąpiła, z kilku tysięcy ognisk. Dopóki tego nie zrobimy, nie dowiemy się, na co ci ludzie naprawdę umarli. Ja nie neguję dżumy tylko to, że jest to prawda, bo nie wiemy jak było naprawdę. To, że jakiś kronikarz
  • Odpowiedz
@lavinka: Brak mi słów. Nie zdziwiłabym się, gdyby okazało się, że trollujesz.

Nie ma dowodów na dżumę, książki od historii kłamią, a w tamtych latach w Europie wybuchło kilka elektrowni atomowych, które spowodowały masową chorobę popromienną. Prawda?
  • Odpowiedz