Wpis z mikrobloga

Zapisałem się na rekonstrukcje kolana. Czas oczekiwania 3 miesiące, nie tak źle. Bankowo byłby dłuższy gdyby nie to ze jestem ZHDK, no ale trzeba poczekać. W ogóle podobno nfz nie refunduje rekonstrukcji, a więc z punktu widzenia szpitala pacjent już zadłuża jednostkę, śmieszne te nasze realia, albo mnie okłamali xD

#nfz #acl #rekonstrukcja
  • 5
@pandafix: jakby nie refundowali, to byś płacił. Refundują. Jak sam szukałem szpitala na szybką rekonstrukcję ACL, to ostatecznie zrobiłem to prywatnie, bo terminy były na 12mcy+, więc zazdroszczę!
@CoyJared: No wiem, powiedzmy, że z połowę takiego zabiegu byłbym gotowy wyłożyć, ale rozpiętość jest bardzo duża od 8k do nawet 16k jak się orientowałem w niektórych jednostkach. Ale widocznie coś za mało refundują, skoro wolą robić artroskopie xD
@CoyJared: Rekonstrukcja, tak robi się w taki sposób, natomiast jak się okazuje rozróżniają zabiegi. Mają pozapisywanych ludzi na artroskopie i na rekonstrukcje, ja jestem w tej drugiej grupie. Na tyle mnie uświadomiono.
@pandafix: No tak, bo nie każda artroskopia to rekonstrukcja. Można przecież mieć artroskopię tylko w celach leczniczych, aby sprawdzić staw dokładniej niż robi to MRI, albo np tylko do zszycia łąkotki itd itp. Nie każdy kto idzie na artoroskopie kolana, ma zerwany ACL.