Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wydaje mi się, że mogę mieć problemy z tarczycą, widzę to po swoim samopoczuciu, ale i wyglądzie.
Te wizualne zmiany to głównie utrata elastyczności cery, zwiększona asymetria twarzy (widać to zwłaszcza po oczach, które kiedyś nie różniły się tak bardzo), zauważalny drugi podbródek, jak tylko cofnę/przechylę głowę (a nie mam nadwagi), opadające powieki. Ogólnie mocno się postarzałam, a mam dopiero dwadzieścia kilka lat. Moja starsza siostra wygląda o wiele młodziej ode mnie. Do tego ciemniejące łokcie i kolana, przebarwienia na ciele (nogach, plecach, pośladkach), których wcześniej nie miałam.

I tu moje pytanie, czy leczenie pozwala odwrócić efekty wizualne chorób tarczycy? Badań i leczenia podejmę się tak czy inaczej, ale jestem ciekawa, czy mój wygląd wróci do normy (albo choć trochę się poprawi), jeśli zacznę przyjmować leki (o ile ich potrzebuję).


#hormony #tarczyca #medycyna #pytanie #mirabelkopomusz #endokrynologia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 11
WykopowyNomad: Trochę pomoże, ale pewne objawy już zostaną, np. asymetria itp. szczególnie te na twarzy (przy odpowiednim leczeniu można je zminimalizować, ale nie oszukujmy się, nie do końca). Kolana, suchą skórę też można w miarę doprowadzić do normalności, ale u mnie mimo wieloletniego leczenia nadal są ciemniejsze i bardziej suche, mimo dodatkowej pielęgnacji. Moim zdaniem leczenie zatrzymało rozwój tych widocznych objawów. Za to jest ogromna różnica przy całej reszcie, człowiek czuje
@AnonimoweMirkoWyznania opowiesz coś więcej o badaniach? Mam wysokie TSH, znalazłam pakiet tarczycowy, gdzie jest jeszcze, ft3, ft4, anty-TPO, anty-TG, TRAb, orientujesz się, czy tyle wystarczy? I czy cokolwiek oprócz tsh da się na nfz? I w ogóle jeśli masz jakieś rady to byłabym wdzięczna, bo czekam na wizytę u endo i mocno się tym stresuję ;<
@ypoauy: endo prywatnie czy na nfz? Jak nfz, to moze dac skierowanie. Jak prywatnie, a pakiet sensowny cenowo to go rób, szkoda zmarnowac wizytę tylko na rozmowę o badaniach, które trzeba zrobić. Jesli pakiet sredni cenowo, to olej na razie przeciwciala.
@ypoauy: no ja na Twoim labie też się nie znam, ile u nich kosztują te badania osobno. Na pierwszą wizytę przydadzą się ft3, ft4 i w miarę świeże TSH. Na ich podstawie oraz na podstawie obejrzenia Ciebie endo zdecyduje które przeciwciała powinnas zrobić (i czy w ogóle są konieczne).
ZakochanaKreatura: Jestem po 7 latach nieudolnego leczenia przez zbywajacych problem lekarzy, dwa lata po usunieciu tarczycy zezartej przez guzy. Niestety zmiany w wygladzie czy kondycji byly nieodwracalne, wygladam jak kilkanascie lat starsza narkomanka/alkoholiczka. Dlatego lecz sie jak najszybciej u najlepszych lekarzy, nawet jesli mialoby to kosztowac fortune. Ja wiele stracilam w zyciu bo trafilam na lekarzy ktorzy nie potrafili wykryc kilku guzow a ewidentne objawy problemu i kilkudziesieciokrotnie przekroczone normy dla