Wpis z mikrobloga

@resorak wydaje mi się, że takie głupie pytania powstają dlatego, że niektórzy nauczyciele aż za bardzo chcą, żeby ich uczniowie w podstawówce mieli super kolorowe, ładne zeszyty. I przez to mówią "no to teraz dwie linijki odstępu, teraz zmiencie kolor, bo ważna informacja, a teraz napiszcie tu przecinek, tę informację napiszcie z lewej strony kartki, a tę z prawej, a teraz szlaczek oddzielający tematy." i na przykład u mnie było coś takiego,
@dosiu: Dobra, ale na początku edukacji to jest bardzo wartościowa umiejętność: jak robić notatki tak, by były czytelne i latwo można było się z nich uczyć. Co innego na późniejszym etapie, kiedy powinieneś ze sluchu rozumieć mniej-więcej o czym się do ciebie mówi i jak to zapisać, żeby mialo sens.
@resorak: Pamiętam u mnie w podstawówce w pierwszych klasach trzeba było robić te ślaczki na zakończenie każdego tematu xD, o ile jeszcze przez pierwsze miesiące jakoś mi to szło tak później już tylko szła taka sinusoida narysowana w 2 sekundy xD

A tak w ogóle to każdy mi zawsze powtarzał "No tych najgorszych nauczycieli to się potem zawsze najlepiej wspomina". Tak tak, dalej ich wspominam jako debili sfrustrowanych swoim gównianą pracą
@Nozyce oczywiście, że to jest ważna umiejętność, ale nauczyciele dają uczniom rybę zamiast wędki. Po prostu im dyktują co, gdzie, w którym miejscu mają zrobić, a później się okazuje, że w liceum nikt nie mówi, że trzeba robić odstęp, nie dyktuje słowo w słowo tego, co trzeba zapisać w zeszycie i jest problem, bo uczeń jest kompletnie nieprzygotowany do czegoś takiego